Somon Yanında Ne Gider

Somon Yanında Ne Gider

Somon Yanında Ne Gider

Balık çeşitleri içinde en lezzetli türlerden biridir. Yağlı bir balık olan somon birçok şekilde pişirilebilir.

İsterseniz ızgarasını yapabilir isterseniz fırında pişirebilirsiniz. Kolay pişen somon balığı, kılçığı çok az, eti boldur.

Farklı lezzet denemeleri de yapabileceğiniz somon yanına her türlü balık mahsulü eklenebilir.

Bununla beraber sebzelerle de zenginleştire bileceğiniz özel bir menü oluşturabilirsiniz. Somon yanında ne gider sorusu sizi üzmeyen cevaplara sahiptir.

Balık Çorbası

Özellikle etli balıklarda daha güzel bir tat yakalayabilirsiniz, balık çorbası için. Ana yemekte balık düşünüyorsanız bu somon ise özellikle balık çorbası en iyi başlangıçlardandır. Maydanoz ile de süsleme yapabilirsiniz balık çorbası için.

Acılı Ezme

Balık menülerinin vazgeçilmez aperatifleri mezelerdir. Çeşit çeşit mezelerden damak tadına uyanlardan birini seçebildiğiniz gibi en yakışanlar arasında acılı ezme var.

Midye Tava

Taze midyelerin dolmasını düşünebildiğiniz gibi midye tava daha zengin ve özel bir seçim olur somon yanında.

Fırında Karides

En özel balık çeşitleri arasında yer alan karides sevdiğiniz bir sofranın baş tacı olur. Somon ile özel bir ikili olan karideslerin ufak olanlarından haşladıktan sona tere yağ ile fırına verin.

Pişmeye yakın üstüne kaşar rendesi ile servis ettiğinizde bu tada kimse hayır diyemez.

Karalahana Salatası

Karalahanaları ince ince kıyıp içine havuç rendesi yağ ve limon iki dakikada hazırlaya bildiğiniz salata Somon balığına daha da tat katar. Salatasız bir balık menüsü düşünülmez.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.