Sony Xperia XZ İnceleme

Sony Xperia XZ İnceleme

Sony Xperia XZ İnceleme

Sony Xperia XZ, Sony’nin en önemli ve üstün telefonu olma özelliğini taşıyor. Şimdi gelin birlikte tasarım ve özelliklerini inceleyelim.

Sony Xperia XZ Tasarım

Xperia XZ, tarzını değiştirmeden önceki versiyonlara göre daha şık görünüm ve yumuşatılmış hatlarla karşımıza çıkıyor. Yumuşatılmış hatlar, elle tutuş sırasında daha rahat bir kavrama sağlıyor.

Telefonun alt bölümünde USB Type-C girişi bulunuyor. Arka tarafında ise, lazer otofokus modülü, led flaş ve kamera bölümleri yer alıyor.

Önceki versiyonlarında şikayetlere konu olan, üst ve alt bölümlerdeki boşluk tekrar edilmiş. Sanal kontrol tuşları da önceki versiyonlar gibi yer alıyor.

Genel olarak bakıldığında, tasarım açısından çok fazla bir sıkıntı gözükmüyor, hatta Xperia modelinin en şık versiyonu denilebilir.

Sony Xperia XZ Teknik Özellikler

64 GB ve 32 GB olarak iki çeşit depolama alanı sunan XZ, 3 GB RAM ile sunuluyor. Kyro tarafından hazırlanan ve Qualcomm’un en son versiyon işlemcisi olan Snapdragon 820 (kod numarası MSM8996) işlemcisine sahip XZ, iki çekirdeğinde 1.6 Ghz, diğer iki çekirdeğinde 2.15 Ghz saat frekansa sahip.

Türkiye’de satışa sunulacak olan versiyon 32 GB dahili alana sahip olan telefon. Ayrıca, Micro SD kart girişi, telefona fazladan 256 GB alan eklemeye imkan tanıyor.

5.2 inç, IPS LCD, 1920X1080 çözünürlükte ekran bulunuyor. Arkada 23 MP 5 eksenli OIS destekli, 4k özellikli kamera, önde ise 13 MP 1/3” sensör kamera bulunuyor.

Telefonda ayrıca, 2900 mAh dahili batarya ve Quick Charge 3.0 teknolojisi bulunuyor. 30 dakikaya kadar 1,5 metre suya dayanıklılık sunan XZ, IP68 sertifikası sahibi.

Sony Xperia XZ Performans

3 GB RAM sıkıntı gibi görülse de, performans anlamında bir eksiklik yaratmıyor. Yeni ara yüz ve hafif yapı, takılma olmadan kullanım sağlıyor. Donanımının da desteği ile performansından bir şey kaybetmiyor.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir