Su maymunu nasıl büyür ve yetişir ? Besleme ipuçları

Su maymunu nasıl büyür ve yetişir ? Besleme ipuçları

Su maymunu nasıl büyür ve yetişir ? Besleme ipuçları

Çocuklar tarafından sevilen ve zararı çok büyük olan canlı biliyorsunuz su maymunudur. Su maymunlarının boyutu misket kadardır ve su ile temas ettikleri zaman boyutları 400 kat daha büyük olabiliyor. 9 farklı renkleri bulunan bu su maymunlarını arkadaşlar çocuklarınızdan uzak tutunuz çünkü gerçekten aşırı derece de zararı bulunuyor. Bu su maymunları aynı zaman da süs eşyası olarak da tercih edilir ama sizler sıcak su ile temas yaparsanız o zaman şekli bozulabilir buna dikkat edin. Süs olarak vazo veya kavanozların içerisine konur güzel görünmesi için sizler de bu şekilde dekore edebilirsiniz.

Şunu unutmayın su maymunları canlıdır yani görünüşleri cansız gibi durmasa da onlar da birer canlı olmaktadır. Dediğimiz gibi çocuklardan uzak tutun , yutulmamalıdır ve ağza alınmamalıdır. Bunlarda aynı insanlar gibidir oksijen alıp verirler. Suya attığınız zaman suyun içerisinde büyürler.

Genel olarak su maymunları bitkilerin uzun yaşamasında tercih edilir. Boyutları küçüldüğü zaman su ilave edilince boyutları büyük olur.

Su maymunları nasıl beslenir

Su maymunu adından da belli olduğu üzere su ile beslenen bir canlıdır. Bunun yanı sıra isteyenler toz şeker ile de besleyebilir. Ama küp şeker veya tuz gibi ürünleri su maymununu beslemede kullanmayın. Birçok kişi kola içerisinde beslemek ister bu yanlıştır. Çünkü kolanın içerisinde asit ve birçok zararlı madde bulunuyor.

Su maymunu nasıl büyür ve yetişir

20 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir