Şükür Namazı Nasıl Kılınır? Kaç Rekattır ve Hangi Dualar okunmalı?

Şükür Namazı Nasıl Kılınır? Kaç Rekattır ve Hangi Dualar okunmalı?

Şükür Namazı Nasıl Kılınır?  Kaç Rekattır ve Hangi Dualar okunmalı?

Bir şeyi çok fazla istemiş olabilirsiniz ve bir süre sonra bu çok istediğiniz şeyi elde etmiş olabilirsiniz. O zaman yapmanız Allah için şükür namazı kılmak. Böylece almış olduğunuz istediğiniz karşılığında Allah’a olan minnettarlığınızı göstermiş olursunuz. Öncelikle şükür namazı nasıl kılınır bunu bilmeniz gerekiyor. Şükür namazı 2 rekat olarak kılınır. Öncelikle 1. Rekat için niyet etmeniz gerekiyor. Niyetin ardından tekbir getirmeniz gerekiyor. Namaz içerisinde Sübhaneke, Euzu Besmele, Fatiha ve Zammi surelerinin okunması gerekiyor. Son olarak Ruku ve Secde edilmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra ikinci rekat namazın kılınması gerekmektedir. Besmele ile başlamanız gerekiyor ve ardından Fatiha duası ile devam etmeniz gerekiyor. Zammi suresini de okuduktan sonra ruku yapmalısınız. Secde ettikten sonra Tahiyyat, Salli Barik, Rabbena okuduktan sonra sırada selam etmek geliyor. Böylece şükür namazınızı kılmış oluyorsunuz.

Şükür Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

Namazı kılarken okumanız gereken duaları da bilmeniz gerekiyor. Bu namaz için öncelikle Fatiha suresini bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında Sübhaneke ve Zammi dualarını da biliyor olmanız gerekiyor. Bu dualar sayesinde Allah’a olan tüm minnetinizi sunabiliyorsunuz. Allah her şeyi bilendir ve her zaman her konuda dualarınız ve namazlarınız sayesinde sizlere yardımcı olacaktır.

Şükür Namazı

Bu şükür namazı nasıl kılınıyor diye merak ediyorsanız o zaman şükür duasını da biliyor olmanız gerekiyor. Bu dua sayesinde memnuniyetinizi dile getirebilirsiniz.

şükür namazı nasıl kılınır

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir