Suna Dumankaya’dan Çok Etkili Selülit Yağı Tarifi

Suna Dumankaya’dan Çok Etkili Selülit Yağı Tarifi

Suna Dumankaya’dan Çok Etkili Selülit Yağı Tarifi

Selülit her yaştan kadının en büyük problemlerinden biri haline gelmiş durumda. Vücutta kötü bir fiziksel görüntü oluşturmasının dışında bir zararı olmayan selülitin insanların canını sıkan yanları var.

Yaz aylarında denize girmekten çekinen kadınlardan tutun da, kısa bir etek giymeye çekinen kadınlara kadar herkes şikâyetçi bu durumdan.

Ciddi bir özgüven sorunu yaratan selülitlerimizden kurtulmak için güzellik uzmanı Suna Dumankaya’ nın verdiği selülit yağını yapacağız. Uygulama sonrasında selülitlerinizin kısa sürede kaybolduğunu göreceksiniz.

Suna Dumankaya Selülit Yağı İçin Gereken Malzemeler

1. 10 Adet Limonun Suyu

2. Limon suyu ile aynı ölçüde susam yağı

3. 20 adet aspirin

Suna Dumankaya Selülit Yağı Nasıl Yapılır?

10 tane limonun suyunu bir kap içerisine sıkın ve içerisine limon suyu ölçüsü kadar susam yağı ekledikten sonra 20 adet aspirin ilave edin ve iyice ezerek karıştırın.

Elde ettiğiniz bu karışımı selülit sorunu olan bölgelere masaj yaparak uygulayın ve ortalama olarak 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile masaj yaparak temizleyin.

Haftada 1-2 defa uygulamanız halinde hızlıca selülit sorununuz yok olmaya başlayacaktır.

Selülit İçin Ayrıca Neler Yapılabilir?

Selülite karşı en etkili yiyeceklerden biri de ananastır. Her gün 1 dilim ananas yiyebilirsiniz. Bunun dışında karpuz, kavun ve şeftali de selülit tedavisinin etkin meyvelerindendir.

Kan dolaşımını olumlu etkilediği için kiraz çöpü ve mısır püskülü çayı içebilirsiniz. Günde 1,5 litre su içmeyi de ihmal etmeyin. Eşit oranlarda susam yağı, limon suyu, 1 çorba kaşığı biberiye ve 1 çorba kaşığı okaliptüsü karıştırın.

Bu karışımı masajla cildinize uygulayın. Ardından sıcak suya girin iyi gelecektir. Funda yaprağı, vücuttaki suyun atılmasını sağlar. Sinameki ise bağırsakları çalıştırır.

Papatya da yine bağırsakları yumuşatır. Eşit oranlarda bunlardan katıp, demleyeceğiniz çayı her gün sabah-akşam bir su bardağı için.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir