Tabletin Şifresini Unuttum Nasıl Açabilirim?

Tabletin Şifresini Unuttum Nasıl Açabilirim?

Tabletin Şifresini Unuttum Nasıl Açabilirim?

Tablet kullananların başına gelen en yaygın durum tabletin şifresini unutmak ve açamamaktır. Tablete giriş yapabilmek için ilk olarak gmail hesabı alınıyor ve bir desen şifresi giriliyor. Bu işlemler aceleye getirildiği zaman hem gmail hesabı, hem de desen şifrelemesi akıldan çabucak çıkabiliyor. Çözüm yolu maalesef tablete format atmak. Bunu ister kendiniz atabilirsiniz, ister cihazın teknik servisine götürebilirsiniz. Format işlemi sonrası tabletinizde bulunan tüm dosyalar silinir. İşlem sonrası cihaz fabrika ayarlarından döneceğin, girişteki gmail hesabı ve şifreler de otomatik olarak silinip sıfırlanacaktır.

Tablete Format Nasıl Atılır?

Anlatacağımız format atma işlemi çoğu tablete uyar fakat bazen işe yaramadığı da görülür. Yani bazı tablet modellerinde format atma kombinasyonları farklı olabilir. Eğer bu yol işe yaramazsa tabletinizin modeline uygun tuş kombinasyonlarını araştırmalısınız.

  • Tabletinizin şarjı yarıdan fazlayken kapatın. Ses açma tuşu ile Güç tuşuna aynı anda basıp bekleyin. Karşınıza android robotu ve ardından bir menü geldiyse doğru yoldasınız.
  • Seçenekler arasında ses düzeyi tuşuyla hareket edebiliyorsunuz. Seçenekler arasından ‘’Wipte Data Factory’’ bölümüne gelip, Güç tuşuna basın.
  • Karşınıza tekrar yazılar ve seçenekler çıkacak. Burada yine aynı biçimde hareket ettirerek yes delete seçimini yapın.
  • Bu işlemleri doğru uyguladıysanız tablet resetleme işlemine başlayacaktır. Bu işlem biraz uzun sürer. Açıldıktan sonra tekrar gmail hesabı oluşturup kullanabilirsiniz.

Tabletin Şifresini Unuttum Nasıl Açabilirim

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir