Takım elbise giymenin incelikleri kuralları kombinleri ve püf noktaları nelerdir

Takım elbise giymenin incelikleri kuralları kombinleri ve püf noktaları nelerdir

Takım elbise giymenin incelikleri kuralları kombinleri ve püf noktaları nelerdir

Takım elbise giymek çok önemli bir faktördür ve özellikle resmi bir yere gidileceği zaman o yerin ne kadar önemli olduğunu simgelemektedir. Bunun için de takım elbise seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Tabi şöyle bir gerçek var ki her zaman takım elbise giymek yürek ister. Takım elbise giydiğiniz zaman gündüzleri şıklık yarışın da birinci , gece rüküşün da ise harika bir tarz yakalayabilirsiniz. Şimdi bakalım takım elbise giyerken nelere dikkat edilir püf noktaları nelerdir ?

Bayanlar İçin Takım Elbise Giymenin Püf Noktaları Nelerdir

  • Takım elbisenizi giymeden önce kesinlikle ütülü olması sizin açınızdan çok önemlidir yani bu sizi daha şık gösterecektir.
  • Birçok kişi takım elbiseyi gömlek ile tercih eder fakat gömleğin yanında sıfır kol olan güzel ipek bluz , mevsimine göre de balıkçı yaka olan ince bir triko tercih ederek daha farklı tarzlar elde etmeniz mümkündür.
  • Takım elbise giydiğiniz zaman saçlarınızı açık bırakmak yerine derli toplu veya topuz şeklinde yapmanız sizi daha şık yapacağından emin olabilirsiniz.
  • Takım elbise seçeceğiniz için o zaman şunu sizlere söyleyelim maskülen bir tarzını olacaktır. Şıklığınıza şıklık katmak için ve fenimen bir hava yakalamak istiyorsanız o zaman topuklu ayakkabı size çok yakışacaktır. Bu topuklu ayakkabı sayesinde maskülenlikten ödün vermeyecek ve Oxfordlarınızla harika olacaksınız. Aynı zaman da seçeceğiniz pantolonun boyu da ayakkabıya göre ayarlanmalıdır.

Erkekler İçin Takım Elbise Giymenin Püf Noktaları Nelerdir

  • Yukarı da kadınlar için takım elbiselerin önemini anlattık bu erkekler için de geçerli bir durum oluyor. Yani takım elbiseleriniz ütülenmiş olsun aynı zaman da üzerinize giyeceğiniz giysilerinde jilet gibi olması gerekmektedir.
  • Takım elbiseyi seçerken üzerinize ne kadar oluyor tam mı , yoksa biraz bol mu bunu buna bakın. Yoksa seçeceğiniz takım elbisenin içerisinde ya yüzebilir , ya da sıkışıp kalırsınız.
  • Takım elbisenizi tamamlarken de gömlek ve kravat tercih edilmelidir. Eğer gömleğinizi gerçekten özenle seçerseniz o zaman şıklığınıza şıklık katmış olursunuz. Kravat aslında zorunlu değil isteyenler takmayabilir fakat takmazsanız o zaman kol düğmelerinizi de kutudan çıkarma vakti gelmiş demektir.
  • Dar kesim ceketi olan bir takım elbise seçecekseniz o zaman gömlek olarak en iyi tür slit fit olanlarıdır. Klasik olan gömlek türlerini tercih ederseniz hem başınıza kötü işler açar , hem de şıklığınız gider. Böyle bir kombin yapacağımız için de klasik kravat tercih etmek yerine ince kesimli olan modelleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Çok resmi bir yere katılacaksanız takım elbise seçerken tek düğmeli olmamalarına özen gösterin fakat resmi bir yere katılmayacaksanız o zaman tek düğmeli olan takım elbiselerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde giymiş olduğunuz takım elbise modeli ile farklı bir havaya bürünebilirsiniz.

takım elbise giymenin püf noktaları Takım elbise giymenin incelikleri kuralları

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir