Taksitli Nakit Avans Mı ? İhtiyaç Kredisi Mi?

Taksitli Nakit Avans Mı ? İhtiyaç Kredisi Mi?

Taksitli Nakit Avans Mı ? İhtiyaç Kredisi Mi?

Taksitli Nakit Avans
Kredi kartı ile taksitli nakit avanslarının kullanımı her geçen gün artıyor. Bankaların kredi kartları ile sunmuş oldukları imkanlar ile müşterilerine acil nakit ihtiyaçlarına çözüm bulunabiliyor.

Birçok tüketici taksitli nakit avansın mı yoksa ihtiyaç kredisi çekmenin mi daha karlı olacağı konusunda soruları bulunuyor.Faiz oranlarının ve geri ödeme planlarının değerlendirilmesi ile ortaya farklı sonuçlar çıkıyor.

Nakit avans paraya ihtiyaç duyulduğunda müşterilere hızır gibi yetişen bir sistemdir. Çünkü tüketiciler kullanmış oldukları kredi kartlarına ait bankaların bankamatiklerinden belirlenmiş oranda nakit avans çekebiliyorlar.

Nakit avans hizmetinin en büyük avantajı kredi kullanırken birçok belgeye imza atma, kredinin onaylanmasını bekleme gibi bir durum söz konusu değildir.

Kredi kartı limitleri nakit avans kullanımı ile birlikte doluyor. Dolayısı ile tüketiciler bir süre taksitli alışverişler ve nakitsiz alışveriş gibi işlemlerden mahrum kalıyorlar.

İhtiyaç Kredisi Kullanımının Özellikleri Nelerdir?

İhtiyaç kredi kullanımlarında faiz oranları ve geri ödeme planları nakit avansa göre daha avantajlı ve uygundur.

Aynı zamanda ihtiyaç kredisinin bir başka avantajı da kredi kullanımında kredi kullanılacak üst limit daha yüksek olacaktır.

Tüketicilerin hizmet aldıkları bankaların taksitli nakit avans faiz oranları ile ihtiyaç kredisi faiz oranlarının karşılaştırılarak karar verilmesi daha mantıklı görünüyor.

Arada çok fazla fark olmadığı görülürse kredi kartlarının kullanıma kapanmaması için taksitli nakit avans kullanmamak en mantıklısı görünüyor.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

İhtiyaç kredisi kullanmaya karar veren tüketicilerin hangi bankanın ihtiyaç kredi olanaklarının uygun olduğu konusunda gerekli araştırmalar yapmaları gerekiyor.

Tüm bankaların kredi faiz oranlarının incelenerek bir karar verilmesi en mantıklısı. Bankaların kredi kullanırken almış oldukları dosya masrafları ve geri ödeme planlarındaki kolaylıklar gibi özellikler değerlendirilerek en uygun kredi olanağı veren bankalar hangisi ise o bankadan kredi talebinde bulunulabilir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir