Tansiyon Nasıl Düşürülür

Tansiyon Nasıl Düşürülür

Tansiyon Nasıl Düşürülür

Özellikle günümüzde yaşlı insanlar da yüksek tansiyon rahatsızlığı olmaktadır. Yaş ilerleyince kendisini göstermeye başlar. Tansiyonu aslında yükselten en büyük etken ise stres olmasıdır. Yani genç yaşlar da bile eğer yoğun stres altında iseniz tansiyon rahatsızlığı size de gelebilir. Normal olarak tansiyon ölçüleri arkadaşlar küçük tansiyon 8 büyük tansiyon ise 12’dir. Bu birimler arasında farklı tansiyon çıkarsa o zaman endişelenebilirsiniz. Birçok kişi tansiyon nasıl düşürülür veya yükseltilir konusunda araştırmalar yapıyor bu işin ilaç yöntemi var ama bitkisel çözümleri de bulunmaktadır. Tansiyon nasıl düşürülür dendiği zaman yükselmesini engellememiz anlamına gelir.

Tansiyon rahatsızlığı olan kişiler ilk olarak doktor kontrolünden geçsinler yeme ve içme alışkanlıklarını düzenlesinler. Özellikle sakatatlar , kırmızı et , yağlı yiyecekler , hamur işleri ve şekerli yiyeceklerden kaçının bunlar tansiyonu yükseltmektedir. Tansiyon hastalığı olanlar stresten uzak durmalılar ve düzenli olarak yürüyüş yapmaları gerekmekte. Bunların yanı sıra tansiyon hastalığına yakalananlarda kireçlenme ve beyne giden damarlarda tıkanma gibi ciddi hastalıklar da görülmektedir. O nedenle bu hastalığı hafife almayın ve hemen tedavi olmaya başlayın. Tansiyon düşürme ilaçlarınızı yükseldiğinde değil doktorun talimatlarına göre kullanın.

Bunun yanı sıra isteyenler bitkisel çaylar ve besinlerle de tansiyonunu düzeltebilir. Genel olarak tansiyon düşürme de en etkili besin sarımsaktır o da tansiyonunuzu düşürmez sadece dengede tutar. Bu durumda ne tansiyonunuz düşer , ne de yükselir sadece ortada kalır. Aynı şekilde soğanda tansiyonu dengede tutmaktadır. Tansiyonu düşürmek için bir diğer yöntem ise kolların dirseklere kadar soğuk suya tutulmasıdır böyle yaparsanız eğer 2 derece düşmesini sağlarsınız. En önemlisi ise kızartma türü besinlerde uzak durun daha çok sebze ve meyve ağırlıklı besinler tüketmeye çalışın. Bol sebze ve meyve tüketmek sağlınız açısından oldukça önemlidir.

Tansiyon Nasıl Düşürülür

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir