Tarhananın Yanında Ne Gider

Tarhananın Yanında Ne Gider

Tarhananın Yanında Ne Gider

Tarhana çorbası genellikle kışın tercih edilen ve soğuk kış günlerinde insanın içini ısıtan başlangıç yemeğidir.

Tarhana çorbası bir başlangıç yemeği olduğundan genel olarak yanına bütün yemekler yapılabilir.

Lezzet farklılığı yaratmak adına küçük küçük kare kare kesilmiş ve fırında kurutulmuş ekmekler tarhana çorbasına ayrı bir lezzet verir.

Ayrıca bayat ekmeklerde bu şekilde değerlendirilmiş olur. Tarhananın yanında ne gider sorusunu cevap olarak aşağıda madde madde açıklamaya çalışalım.

Turşu

Çeşitli sebzelerin ve meyvelerin bol tuzlu, sarımsaklı ve sirkeli suya karıştırılması ile yapılan turşu çeşitleri sıcacık bir tarhana çorbası ile her zaman uyumludur. Örnek olarak fasulye, biber, patlıcan turşusu olabilir.

Lahmacun 

Lahmacun hazır ve katı bir yemek çeşidi olduğundan, lahmacun yemeden önce sıcak bir tarhana çorbası mideyi yumuşatmak adına iyi olur.

Et Yemekleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tarhana çorbası bir başlangıç yemeği olduğundan, tarhana çorbasının yanına genel olarak bütün yemekler uygun olur.

Bu yemeklere et yemekleri de dahildir. Örneğin vermek gerekirse yapılacak olan bir tas kebabı, orman kebabı, etli patates, rosto vs. yemeklerinden önce sıcak bir tarhana çorbası uygun olur.

Sebze Yemekleri

Tarhana çorbası her zaman sebze yemeklerinin yanına da uygun olur. Örneğin, ıspanak yemeği, pırasa yemeği, karnabahar yemeği öncesi de tarhana çorbası servisi yapılabilir.

Fırında Makarna

Örnek olarak her ne kadar fırında makarna örneği verdiysek de normal klasik bir makarna öncesi tarhana çorbası uygun olur.

Börek

Yapılacak olan bir börek çeşidi ve tarhana çorbası, turşu üçlüsü ile de menü tamamlanabilir.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir