Tavuğun Yanında Ne Gider

Tavuğun Yanında Ne Gider

Tavuğun Yanında Ne Gider

Bilinen klasik tavuk yemeklerinin dışında çeşitli garnitürlerle bezenmiş bir tavuk yemeği yaparak akşam yemeğinizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Tavuk yemeklerinin yanına ek olarak bazı yemeklerde hazırlayabilirsiniz. Ancak ana yemek tavuksa hazırlayacağınız diğer yemekler tavuğun lezzetini bastırmamalı.

Pilav

Ana yemeğiniz tavuksa yanına mutlaka birde pilav yapmalısınız. Pilavı yalnızca tek başına bir yemek olarak düşünmemelisiniz.

Yemeklerin yanında pilav servis ettiğiniz zaman hem masanız daha zengin duracak hem de daha farklı lezzetleri bir arada sunmuş olacaksınız.

Pilav ayrıca tavuğun lezzetini daha çok ortaya çıkarak bir lezzet olup pilavı hazırlarken kullandığınız tavuğun suyundan yaptığınız zaman daha lezzetli olacaktır.

Salata

Salata hemen hemen her yemeğin yanında olmazsa olmaz. Salatanın bin bir çeşidi var. Tavuk yemeğinin yanında tavuklu bir salata tercih etmemelisiniz.

Çünkü tavuklu salata çok daha doyurucu olur. Ancak bir çoban salatası veya bir sebze salatası tavuk yemeklerinin yanında çok iyi gider.

Ayran

Tavuk yemeklerinin yanında içecek olarak milli içeceğimiz ayranı tercih edebilirsiniz. Ayran tavuğun lezzetini tamamlayarak yemeklerin daha iyi bir şekilde hazmedilmesine yardımcı olur.

Çorba

Eğer ana yemeğiniz tavuksa tavuğa geçmeden önce hafif bir çorba ikram etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Çorba servisi yemeklerden önce servis edilerek mideyi yemeğe hazırlar ve sofradan daha tok bir halde kalkmanızı sağlar.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir