Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Tavuk Çorbasının Yanına Ne Yemek Yapılır

Tavuk çorbası, bol protein içeriğine sahip lezzetli ve besleyici bir çorba çeşididir. Kemikli göğüs veya bütün tavuğun haşlanması ile yapılan tavuk çorbası özellikle akşam yemeklerinde yapılan bir çorbadır.

Farklı bir adla anacak olursak hasta çorbası da denir. Kuvvetli bir çorba olduğu için hasta olduğunuzda iyileştirici özelliklere sahiptir.

Tavuk çorbasının yanında çok farklı yemekler, salatalar ve pilavlar sunulabilir.

Patlıcan Karnıyarık

Tavuk çorbasının yanına en çok yakışan sebzelerden birisi patlıcandır. Patlıcanla birlikte yapılan pek çok yemek bu çorbayla iyi gider.

Patlıcan, kıyma, domates ve biberle birlikte yapacağınız karnıyarık ve tavuk çorbası tam anlamıyla birbirini tamamlayan yemeklerdir.

Yeşil Salata

Mevsim sebzelerinden marul, domates, havuç gibi sebzelerle hazırlayacağınız yeşil salata yemekte çorbayı tamamlayabilir.

Püreli Köfte

Kıymadan köfte harcı hazırlayıp tepsiye bütün halde yayın ve fırında hafif kızartın, sonra üzerine patates püresi serip, kaşarla süsledikten sonra fırına tekrar verin ve enfes bir püreli köfte hazırlayın.

Çorbayı önden servis edin, arkasından püreli köfteyi servis edin ve yemek ziyafetinizi sürdürün.

Kıymalı Pide

Bu leziz çorbanın yanında ne isterseniz servis edebilirsiniz, her türlü et ve sebze yemeğiyle birlikte sunabileceğiniz tavuk çorbası ile birlikte kıymalı pide hazırlayarak misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Kızartma

Patates, patlıcan, biber, kabak ve domates ile güzel bir kızartma yapabilir ve akşam yemeğinde çorbayla beraber iyi bir sofra sunabilirsiniz.

İster domates soslu olarak hazırlayın, isterseniz yoğurtlu hazırlayın zevkinize kalmıştır.

19 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.