Tavuk Dolması Yanına Ne Gider

Tavuk Dolması Yanına Ne Gider

Tavuk Dolması Yanına Ne Gider

Tavuk dolması yapımı meşakkatli bir iş olmakla birlikte tadı kolay kolay unutulmayacak bir yemektir.

Tavuk dolmanızı farklı pişirme seçenekleri ve de farklı servis seçenekleri ile masanızın başköşesine yerleştirebilirsiniz.

Tavuk dolmasının iç pilavını hazırlarken içine kuş üzümü, çam fıstığı, kestane ya da kayısı da koyarak hem zengin hem de çok daha farklı lezzetler yakalayabilirsiniz.

Kestane pilavı

Kestane pilavı özel misafirleriniz için hazırlayabileceğiniz eşsiz yemeklerden birisidir.

Kestanenin haşlandıktan sonra pirinç ile buluşup, tavuk dolmasının yanında yerini aldığındaki o benzersiz resmi bir gözünüzde canlandırın. Mutlaka bu ikiliyi denemelisiniz.

Peynirli Börek

Akşama önemli misafirleriniz var ve tavuk dolmasının yanında yenilebilecek bir menü mü oluşturuyorsunuz?

Taze yufkalar ile yapacağınız peynirli börek, tavuk dolması yemeğinden önce ara sıcak olarak sunulabilir.

Rus Salatası

Her sofranın başköşesinde yerini alan yoğurtlu salata ve de mezelerden olan rus salatası, tavuk dolması severlerin de tercih edebileceği leziz bir mezedir.

Kırmızı Biber Salatası

Közlenmiş kırmızıbiberleri doğradıktan sonra üzerine mutlaka sarımsaklı yoğurt gezdirip öyle servis ediniz. Nar gibi kızarmış tavuk dolmanız ile servise sunabilirsiniz.

Zeytin Yağlı Yaprak Sarma 

Zeytinyağlı yaprak sarma, en ağır akşam yemeklerinde bile, en ağır misafirleriniz hazırlayacağınız kusursuz sofraların aranan lezzetlerindendir.

İyi pişmiş zeytinyağlı sarma yemeğinizi ara sıcak olarak misafirlerinize taktim ettikten sonra, hemen yanında nar gibi kızarmış tavuk dolmanızı da servis edip o geceyi unutulmaz kılabilirsiniz.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir