Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

Tavuk kolay yapılan ve sofraları zengin gösteren yemek çeşitlerinden biridir. Tavuk ile pek çok yemeği yapabilme imkanınız vardır.

Tavuk ile en çok yapılan yemeklerden biri de tavuk haşlamadır. Tavuk haşlama yağsız olarak pişen yemeklerden olduğundan dolayı özellikle beyaz et tüketmesi gereken kişiler için de en doğru yemeklerden biridir.

Tavuk haşlama yanına ne pişirsem diye düşünüyorsanız eğer yanına en çok yakışan pilav çeşitlerinden başlayabilirsiniz.

Tavuk Suyunda Pişmiş Pirinç Pilavı

Tavuk haşlama denilince akıllara gelen yemeklerden biri de pilavdır. Tavukları haşladığınız suyun kullanarak bol şehriyeli pirinç pilavı yapabilirsiniz.

Erişte 

Tavuk haşlama yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri de erişte yemeği olacaktır. Erişteleri haşlayıp dilerseniz yoğurtlu ya da tereyağlı olarak servis edebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Tavuk haşlama ve pilavın yanına mercimek çorbası en çok tercih edilen yemeklerden biridir.

Tavuk haşlama yanına ne pişirsem diye merak edenler için en pratik çorba mercimek olacaktır.

Fırında Karnabahar

Tavuk haşlama yemeğinin yanında fırında karnabahar pişirebilirsiniz. Dilerseniz karnabahar yemeğini fırında kaşar peyniri ile pişirerek tavuk haşlama yemekleri ile servis edebilirsiniz.

Fırında Kaşarlı Mantar

Fırında tereyağı ile mis kokulu mantarlar hazırlayabilirsiniz. Ortası açılan mantarlara tereyağı ve kaşar peyniri ekleyerek tavuk haşlama yemeklerinin yanında yer verebilirsiniz.

Patates Püresi

Tavuk yemekleri ile en çok yakışan lezzetlerden biri de kuşkusuz patatestir. Patatesleri farklı olarak kullanmak için püre hazırlayabilirsiniz.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.