Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider

Tavuklu Makarnanın Yanına Ne Gider

Makarna sık sık akşam yemeklerinin ve de öğle öğünlerinin en çok tercih edilen ve de pratik yemeklerinden birisidir.

Bu makarna çeşitlerinden biriside tavuklu makarnadır. Tavuğu önce haşlamalısınız. Daha sonrasında ise haşladığınız tavuk soğurken makarnanızı istediğiniz dirilikte pişirmelisiniz.

Soğuyan tavuklarınızı parçaladıktan sonra makarna ile karıştırıp, isteğe göre dilediğiniz diğer malzemeler ile zenginleştirerek sofralarınıza taşıyabilirsiniz.

Sofranızda yerini alan tavuklu makarna ile birlikte menünüzü oluştururken sizlere yardım etmek ve de fikir verebilmek adına diğer yemekleri de araştırdık.

Yoğurtlu Havuç Salatası

Havuçları rendeledikten sonra isterseniz çiğ olarak isterseniz de bir iki damla yağ ile tavada biraz pişirdikten sonra, sarımsaklı yoğurt ile karıştırarak, havuçlu salatanızı hazırlayabilirsiniz.

Hazırladığınız yoğurtlu havuç salatası, tavuklu makarna ile birlikte en güzel giden salatalardan birisidir.

Zeytinyağlı Barbunya

Zeytinyağlı barbunyanızın tadını daha keskin lezzetler ile zenginleştirmek mi istiyorsunuz, o halde servis yapmadan önce barbunyanıza bolca limon ve de maydanoz eklemelisiniz. Artık zeytinyağlı barbunyanız, tavuklu makarna için hazır.

Köfte Patates

Köfte ve de patatesi tavuklu makarna menünüze dâhil edebilirsiniz. Böylece hem karbonhidrat hem de proteini aynı anda kaliteli bir öğünle elde edebilirsiniz.

Mevsim Salatası

Mevsim salatası deyince aklınıza zorunlu bir salata malzemesi gelmesin. İstediğiniz her malzemeyi mevsim salatasında kullanabilirsiniz.

Bol soslu bir mevsim salatası, tavuklu makarna ile ayrılmaz bir ikili olma yolundadır.

Şakşuka

Patlıcan severler için her yemeğin yanına yakışan şakşuka en pratik tariflerdendir. Kıymalı makarna ile de servis edebilirsiniz.

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir