Telefonlara Playstation Oyunları Geliyor

Telefonlara Playstation Oyunları Geliyor

Telefonlara Playstation Oyunları Geliyor

Uzun süredir teknoloji dünyasında konuşulan konulardan birisi milyonlarca kişinin büyük ilgi gösterdiği PlayStation oyun konsolundaki oyunların mobil cihazlarda da oynanabileceğidir.

Merakla beklenen bu gelişme ile ilgili artık sona gelindi ve resmi olarak oyun severlere konuyla ilgili bilgilendirme videosu hazırlandı.

Buna göre PlayStation üzerinden oynana birçok oyun rahatlıkla mobil cihazlar üzerinden de sorunsuz bir şekilde oynanabilecek.

Açıklama PlayStation Experince 2016’da Yapılmıştı

Sony, 2016 yılında düzenlenen PlayStation Experince 2016’da mobil cihazlar için de birkaç tane farklı türlerde oyunun oynanabileceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Aslında bu müjde oyun severlere daha önce yapılmıştı ancak bu organizasyonda hangi oyunların mobil cihazlar üzerinde oynanacağı ile ilgili bilgiler oyun severler ile paylaşılmıştı.

Milyonlarca kişinin yakından takip ettiği ve severek oynadığı oyunlar arasında yer alan Wild Arms, My Lord ve Hot Shots Golf artık mobil cihazlar üzerinden oynanabilir duruma geliyor.

ForwardWorks Videosu İle PlayStation Oyunlarının Mobil Cihazlarda Oynanacağı Kesinleşti

Konuyla ilgili bir müjde de ForwardWorks tarafından yapıldı. Yukarıda belirtilen oyunlarla birlikte bazı oyunların da mobil cihazlarda oynanabileceği açıklandı.

Hangi oyunların bu kapsam içerisine dahil edildiği ise ForwardWorks tarafından yayınlanan bir video ile oyun severlere duyuruldu.

Eski oyunlar arasında yer alan ancak gerek konusu, gerekse oynanabilirliği ile birçok kişinin severek oynadığı oyunlar arasında yer alan:

Boku no Natsuyasumi ve Doko Demo Issho gibi önemli oyunlar da yayınlanan video ile mobil cihazlarda oynanabileceği kesinleşen oyunlar arasında yer alıyor.

Bu oyunların dışında Sony tarafından yapılan açıklamalara göre farklı bir oyun için de anlaşmaya varıldığı ve Square Enix ile birlikte çalışıldığı biliniyor. Ancak iki firma arasında çalışılan oyunun hangisi olacağı ise şimdilik merak konusu.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.