Telefonum Geç Şarj Oluyor Neden

Telefonum Geç Şarj Oluyor Neden

Telefonum Geç Şarj Oluyor Neden

Telefonların geç sarj olma sebepleri oldukça fazladır. Bunlar bataryanın eskimiş olması şarj cihazının orjinal olmaması ve çeşitli uygulamaların cihazdan güç alması gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Telefonunuz 1 saat içerisinde şarj olurken şimdi 6 saatte anca şarjı doluyorsa farklı bir şarj cihazı ile işlem görmenizi öneririz. Bu cihaz ile anında dolumu söz konusu olursa da bilin ki şarj aleti adına değişime gitmeniz gerekmektedir. Nitekim yeni şarj aleti ile de sorun çözülmüyorsa telefonunuzun bataryası adına değişim yapmanız en doğrusu olacaktır.

Telefon Neden Geç Şarj Oluyor

Telefonum geç şarj oluyor neden sorularına yönelik ömrünü dolduran şart aletleri göze çarpmaktadır. Bu cihazların özellikle paslanması ya da nem kapması gibi durumlarda ciddi zararları olmaktadır. Telefonlarınıza bağlanması sonucunda da yeterli güç verememekte ve uzun süreli olarak dolum yapılmamaktadır. Şarj adaptörleri de çıkış güçleri adına inicelenmelidir. Eğer ki cihazınıza uygun olmayan güce sahipse dolum hızı yavaş olacaktır. USB yoluyla bilgisayar gibi donanımlardan yapılan dolum işlemleri de uzun sürmektedir. Batarya kapasitesinin kullanımlar sonucunda artması USB yoluyla da yeteri seviyede şarj olunmasına engel olmaktadır.

Android Telefon Geç Şarj Oluyor

Android telefon geç sarj olma sebepleri arasında uygulamaların payı büyüktür. Arka plan üzerinden çalışan uygulamalar pil konusunda erken bitimlere meydan vermektedir. Üstelik şarj esnasında da bu tarz uygulamalara yer vermeniz halinde geç şarj dolması gibi sorunlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Telefonunuz güç tüketimi konusunda fazla enerji harcıyorsa pil ömrü azalır. Bu sebepten dolayı kullanmadığınız uygulamaları temizlemek ve arkaplanda tutmamak en doğrusu olacaktır.

Telefonum Geç Şarj Oluyor Neden

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir