Telefonum SD Kartı Okumuyor

Telefonum SD Kartı Okumuyor

Telefonum SD Kartı Okumuyor

Sd kart telefonlarımızda kullandığımız genellikle fotoğraf, video, müzik dosyalarını depolamamıza olanak sağlayan yedekleme desteğidir. Sd kart destekli android telefonlarda çokça karşılaşılan sorunlardan biri, telefonun sd kartı görmemesi ya da okumaması. Bu problemin neyden kaynaklandığını bulabilirsiniz çözümü bulmakta kolay olacaktır.

Sd Kart Sorunu Nedenleri

  1. Telefonda kart girişinde bir hasar olması,
  2. Sd kartın kendisinde çizilme gibi fiziksel bir problem olması
  3. Sd kartın şifre koruması olması
  4. Sd kart içerisinde problemli bir dosya ya da salt okunur dosya bulunması.
  5. Telefonunuz uzun süredir kullandığı sd kartı okuyamıyorsa muhtemelen hafıza kartında veri işleme problemi oluşmuştur.
  6. Sd kart yuvanın içinde yerinden oynamış olabilir.

SD Kart Problem Çözümü

Problemleri tespit ettikten sonra sırasıyla çözümlerine bakabiliriz

Problem 1 ‘in Çözümü: Bu gibi problemlerde sd kartı farklı telefon, bilgisayar ya da kart okuyuculara takın. Eğer diğer okuyucularda kart gözüküyorsa kesinlikle 1.problemle karşı karşıyasınız. Telefonunuzu ilgili teknik servise götürüp durumu anlamanız çözüm olacaktır.

Problem 2’nin Çözümü: Çizik sd kartınızın içerisinde önceden depolanmış dosyalarınızı, kurtarma programıyla yedekledikten sonra kartınızı atabilirsiniz. Çünkü o karttan bir daha hayır gelmez.

Problem 3, 4ve 5’in Çözümü: Sd kartınızı bilgisayara takarak biçimlendirme yapabilirsiniz. Sd kartınız bilgisayarda çıkarılabilir disk olarak adlandırılır. Bu ibarenin üzerine sağ tıklayarak özellikler seçeneğine tıklayın. Gelen pencerede biçimlendir seçeneği açılacak. Bu butona tıkladıktan sonra sd kartınızı formatlamış olursunuz.

Problem 6 için telefonunuzdan kartınızı çıkarın, telefonu kapatıp kartı tekrar taktıktan sonra , cihazı yeniden başlatın. En sık karşılaşılan problemler ve çözümleri bu kadar.

Jpeg
Jpeg
11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir