Telefonuma Su Döküldü Açılmıyor

Telefonuma Su Döküldü Açılmıyor

Telefonuma Su Döküldü Açılmıyor

Yaşanan bazı küçük sorunlar ve dalgınlıklar neticesinde cihazlarınıza su dökülebilir. Bu gibi durumlarda elinizde bir telefon varsa ve bu telefon deniz düştüyse, öncelikle tuzlu suyu arındırmak için hızlı davranmalı ve telefonu tatlı su ile yıkamalısınız ki telefonda olan tuzlu su arınsın. Telefonu hemen kurulayıp, pirinç dolu bir kabın içine koyun ve kapağını da sıkıca kapatın. Bekleyebilme şansınız varsa iki gün bu şekilde telefonu bekletmenizi tavsiye ederiz. Eğer bekleme şansınız yoksa bir tam gün de yeterli olabilir. Bu gibi durumlarda önemli olan hızlı davranmaktır.

Klavyeye Su Döküldü Açılmıyor

Telefonuma su döküldü açılmıyor, diyorsanız, bunun türevlerinin de olduğunu bilmelisiniz. Diyelim telefon değil de, klavyeye su döküldü. Bunda klavyenin nasıl bir yapıya sahip olduğunu önemlidir. Klavyeyi iyice silmek ve ters çevirmenin yanı sıra pirinç dolu bir kaba klavyeyi kapatmak işinize yarayacaktır.

Bilgisayara Su Döküldü Açılmıyor

Bilgisayara su döküldüyse, aynı pirinç yöntemini lop toplar için de uygulayabilirsiniz; ancak genelde bu gibi durumlarda bilgisayar ya da lop toplar için kurutma makinası önerisini görebilirsiniz. Kurutma makinası konusunda dikkatli olmalısınız. İçerlerde bir yerde herhangi bir yerin erimesini istemezsiniz. Bu gibi durumlarda cihazlar konusunda hızlı davranmanız ve cihazların ıslak kalmasını engellemeniz gerekmektedir. Oksitlenme olan cihazların çalışmama ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle olabildiğince hızlı davranmalısınız.

Telefonuma Su Döküldü Açılmıyor

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir