Eğitim

Telefonumda Virüs Var Nasıl Temizlerim

Telefonlar içerisine bulaşan virüsler yanlış indirme işlemleri, güvenilir olmayan interner sayfaları ya da çoklu ağ bağlantı noktalarından internete girmeniz halinde cihaza giriş yapmaktadır. Bu virüslere yönelik anlayabileceğiniz durumlar ise pilinizin normalden erken bitmiş olması söz konusu olacaktır. Habersiz veri veya mesaj paylaşımları da cihazınızda virüs olduğunu göstermektedir. Ram gibi alanların da fazlaca kullanıldığı gözlemlenmektedir. İnternet bağlantısı adına sık kesintiler yaşamanızda virüslerin bulaşmış olduğunu gösterecektir.

Telefondaki Virüs Nasıl Temizlenir

Telefonumda virüs var nasıl temizlerim sorularına yönelik format atmanız ya da bir takım virüs karşıtı programlarını indirmeniz gerekmektedir. Bu programlar olarak ise Android işletimler adına Lookout antivirüs uygulamasına yer verilmektedir. Bunun yanı sıra oldukça etkili olan AVG Antivirüs yazılımı da kullanılmaktadır. CM Security, Malware gibi uygulamalar ile de temizleme işlemlerine yer verebilirsiniz. Bu uygulamaları indirmeniz ve cihazınız üzerinden çalıştırmanız gerekmektedir. Bulunan virüsler sizin onayınız ile ortadan kaldırılmaktadır.

Telefonuma Virüs Bulaştı

Telefonumdaki virüsleri nasıl temizlerim sorularına karşılık çeşitli uygulamaların yanı sıra format atma işlemi de yapabilirsiniz. Bu işlem çoğu cihaz adına çeşitlilik göstermektedir. Genel olarak cihazınızın şarjının %50 olmasına dikkat etmelisiniz. Şarjınızın az olması halinde işlem yarıda kalabilmektedir. Bu sebepten dolayı cihazınızın batarya konusunda yeterli olması gerekmektedir. Cihazın modeline göre format adına arama yapabilir ve işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem sonucunda da mutlaka yeniden başlatmanız önem arz etmektedir.

Telefonumda Virüs Var Nasıl Temizlerim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı