Telefonumda yeterli yer olmasına rağmen hafıza dolu yeterli alan yok diyor ne yapabilirim?

Telefonumda yeterli yer olmasına rağmen hafıza dolu yeterli alan yok diyor ne yapabilirim?

Telefonumda yeterli yer olmasına rağmen hafıza dolu yeterli alan yok diyor ne yapabilirim?

Android işletim sistemini kullana bir çok akıllı cep telefonunda ” Yeterli depolama alanı yok” hatası meydana gelmektedir. Elimizden geldiğince çözümü ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Herhangi bir oyun yada android uygulaması yüklemeye çalıştığınızda, telefonunuzda yeterli alan olmasına rağmen yeterli depolama alanı yok demesi eminim canınızı çok sıkmıştır.

Yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralıyorum. Umarım işinize yarar.

  1. İlk olarak Telefonun ayarlar bölümünden uygulama yöneticisine girin. Uygulama yöneticisinin olduğu yerde, google play var ona tıklayın verileri sile basın. Bu sorununuzu çözmez ise diğer yöntemleri deneyin
  2. Birinci yöntem ile yaramadıysa şunu deneyebilirsiniz; Telefonunuzu ” Recovery mod” olarak açınız. Bunun için  Ses açma + Home tuşu+  telefonu Açma/kapama tuşlarına aynı anda basın ve bırakmayın. Telefon açılıp kapanacak ve böylelikle recovery moda geçmiş olacak.  wipe cache partito yada wipe dalvik cache seçeneklerinden hangisi varsa birini seçin ve ” Reboot system now” seçeneğine basın. Cihaz tekrardan açılıp kapanacaktır. DİKKAT!!: Bu işlemi yaptıktan sonra bütün her şey silinir bilginize..
  3. Son çare olarak ise Telefonun ayarlar bölümünden ” Yedekle ve sıfırla” bölümüne gireceksiniz. Telefonu fabrika ayarlarına geri çevireceksiniz
  4. Hala yeterli hafıza yok diyorsa, indirmiş olduğunuz oyunları SD KARTA taşıyın. Bunu yapmak için uygulama yöneticisinden herhangi bir oyunun üzerine tıklatın ” SD karta taşı” seçeneğini tıklayın.

android işletim sistemi

 

5 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. 11gb telefon 6gb sd kartta bos yer oldugu halde yer yok diyordu. İlk adimla sorunum cozuldu tesekkur ederim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir