Telefonumun Imei Çalındı Ne Yapabilirim?

Telefonumun Imei Çalındı Ne Yapabilirim?

Telefonumun Imei Çalındı Ne Yapabilirim?

Her telefonda bir Imei numarası bulunmaktadır. Bu numara on beş haneli bir numaradır. Numarayı bir nevi telefon kimliği gibi düşünebilirsiniz. Bu numaran bazı dolandırıcılar tarafından kopyalandığına şahit olabilirsiniz. Bu klonlamanın ana sebebi sahtekarlıktır. İnsanlar ellerindeki eski telefonlarda bulunan kodları getirdikleri yeni telefonlara kopyalamaktadır. Bu durum kişilerin masraftan kurtulmasına neden olmaktadır.

Imei Kopyalama

Imei kopyalama konusunda şunu bilmelisiniz, eğer uygun fiyata bir telefon satın alıyorsanız, kesinlikle kopyalanmış imei numarası olan bir telefon satın alıyorsunuz. Klonlama durumundan kurtulmak için öncelikle faturalı ürün almalısınız. Aldığınız ürünün fatura bilgilerini atmamalısınız. Cihazın imei numarasının olduğu bir etiketi telefon kabında göreceksiniz. Bu etiketi saklamalısınız. İkinci el telefon alacaksanız, ilk sahibinin faturası ve imei numarasının olduğuna emin olmalısınız.

Imei Nolu Cihaz Klonlu

Telefonumun imei çalındı ne yapabilirim ya da çalındığını nasıl anlarım diyorsanız, bu konuda size bilir yasal takip mesajı geleceğinden emin olabilirsiniz. Burada emei numaranızın çalındığını ve bir ay içinde telefonunuzun kapatılacağını öğrenirsiniz. Imei numaranızı e-devlet üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda emniyete başvurabilir ve konu ile ilgili bilgi verebilir, aynı zamanda bilgi de alabilirsiniz. Eğer faturanız var ise, distribitör firmaya faturanız ile gitmelisiniz. Bu konuda fax ya da e-mail olarak bir dilekçe yazmanız istenecektir. Sorununuz bundan sonra birkaç gün içinde hallolacaktır.

Telefonumun Imei Çalındı Ne Yapabilirim

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir