Eğitim

Telefonumun Şebekesi Çekmiyor Ne Yapmalıyım?

Bazı durumlarda telefon ayalarını kaydetmiş olmanıza rağmen şebeke hatası alabilirsiniz. Şebeke sorunu için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, bunun birkaç çözüm bulunuyor.

  • Telefonunuzun menüsünden ayaralar bölümüne gelin, arından veri değişimi seçeneğini göreceksiniz. Burada GPRS seçeneğinin işaretli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer işaretli değilse dokunup aktive edin. Yine aynı bölümde yer alan yetkilendirme seçeneğinde de işaret olacaktır. Eğer işaret varsa kaldırıp kapalı konuma getirin, böylece aynı hatayı almayı önleyebilirsiniz.
  • Şebeke sorunu için bir diğer çözüm yolu da root atmaktır. Root işlemi telefonun modeline göre değişkenlik gösterir. Çeşitli tuş kombinasyonlarıyla yükleme ekranına ulaşılır, gerekli dosya işaretlenip yüklenir. Root atmak için telefonunuzun modeline en uygun olanını ve nasıl atıldığını iyi araştırmalısınız. Sizin sürümünüze uymayan bir root işlemi sonuç vermeyecektir.

Hattım Çekmiyor

Hattınız çekmiyorsa bu telefonunuzdan, sim kartınızdan veya bulunduğunuz yerden kaynaklanabilir. Telefonunuzda oluşan yazılımsal ve donanımsal hatalar hat ayarlarını etkilemiş olabilir. Sim kartınız eski ve artık bozulmuşsa gerekli çekim gücünü sağlamayabilir. Çekim gücünün zayıf olduğu yerlerde bulunuyorsanız yine aynı sorunla karşılaşabilirsiniz. Sebep telefonunuzdan ise yetkili firmayı aramalısınız, sim kartınız sebebiyle ise değiştirmenizde fayda var. Telefon ayarları yerinde, kartınız iyi olmasına rağmen çekim zayıflığı yaşıyorsanız; kartı aldığınız firmanın çözüm yollarına internet sitelerinden ya da yetkili servislerini arayarak ulaşabilirsiniz.

Telefonumun Şebekesi Çekmiyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı