Telefonumun Sesi Az Çıkıyor Ne Yapmalıyım

Telefonumun Sesi Az Çıkıyor Ne Yapmalıyım

Telefonumun Sesi Az Çıkıyor Ne Yapmalıyım

Android işletim sistemine sahip olan cihazların fabrika ayarları bazı anlarda istediğimiz gibi olmamaktadır. Bu anlar içerisinde sesin yeteri kadar çıkmaması gibi durumlarda geçerli olmaktadır. Telefonumun sesi az çıkıyor ne yapmalıyım şeklinde ki sorulara yönelik özellikle Samsung cihazlar adına bir takım kodlar kullanılmaktadır. Bu kodların devamında uygulanan adımlar ile sesi yükseltme işlemleri yapılmaktadır. Nitekim bu işlemlerinde çok yararlı olmadığını söylemekte fayda vardır. Özellikle işletim sistemlerine zarar vermemek adına çok yüksek volumelerde kullanmamakta fayda vardır.

Samsung Ses Yükseltme Şifresi

Telefonumun sesini açmak için hangi şifreyi kullanmalıyım sorularına yönelik Samsung modelleri adına belirli işaretlemeler sağlanmaktadır. Telefon numalarına yer verdiğiniz ekran üzerinden *#197328640# sayılarını tıklamanız gerekmektedir. Audio seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Çıkan yeni menü üzerinden ‘volume’ başlığı seçilmelidir. SRC Speech RX Volume seçeneği ile seviye belirlemesi yapmanız gerekmektedir. İstenilen değer adına gerekli işaretlemeleri yapmanız halinde menüden Key İnput yani değer verilmesi alanına basmalısınız. Menüden değerleri vermeniz halinde End tuşuna basmalısınız.

Samsung s5 Ses Yükseltme Kodu

Yukarıda söylenilen tüm işlemlerin Samsung s5 modeli adına da geçerli olduğunu söylemeliyiz. End tuşu sonucunda *#*#197328640#*#* yazarak servis moduna terkar girmelisiniz. Audio ve devamında Speaker işaretlemeleri sonucunda Diamond Solution seçeneği işaretlenmeli voice booster seçilmelidir. VBonoff seçeneği ile de key input seçilmeli ve 1 olarak yazı değeri verilmelidir. Voice Booster On işlemini bu şekilde yapmış olur ve ses değerlerinizde yükselme meydana gelmektedir.

Telefonumun Sesi Az Çıkıyor Ne Yapmalıyım

1 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir