Telefonun Rootlu Olduğunu Anlama

Telefonun Rootlu Olduğunu Anlama

Telefonun Rootlu Olduğunu Anlama

Telefonların rootlu olma durumu, aslında modifiyeli olup olmadığı anlamına gelir. Telefonunuzun daha evvel herhangi bir işlem görüp görmediğini anlamak isteyebilirsiniz. Özellikle ikinci el bir telefon alıyorsanız, telefonunuzda böyle bir şeyin olup olmadığını bilmeniz gerekecektir. Hatta alım işlemi yaparken bile bu durumu kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Telefonun Rootlu Olduğunu Nasıl Anlarım?

Telefonun rotlu olduğunu anlama konusunda birkaç pratik yöntem mevcuttur. Bunlardan biri ve en kolayı, root anlama programlarıdır. Bu programları telefonunuza indirebilir ve telefonunuzun geçmişte işlem gördüğü detayları gerekli adımları takip ederek görebilirsiniz. Bu şekilde bazı programlar görebilir ve bu programlar arasından dilediğinizi seçerek telefonunuzun geçmiş detaylarını öğrenebilirsiniz. Böylece telefonunuzda yapılan işlemleri görebilir ve buna göre telefonunuzun hangi durumlar karşısında hassas olduğunu da anlayabilirsiniz. Neticede belli telefonların bazı özellikleri nedeni ile hassas bazı noktalar olabilir. Bunlara hakim olmanız telefon kullanımı sırasında dikkatli olmanızı da sağlayacaktır. Böyle pratik programları telefonunuza indirerek root konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Cihazın Rootlu Olduğunu Anlama

Cihazın rootlu olduğunu anlamak için “Root checker” programını indirebilirsiniz. Bu programı indirmek sadece dakikalarınızı alacaktır. Ardından telefonunuzun modifiye konusundaki durumunu kolaylıkla çözebilirsiniz. Böylece telefonunuza daha evvel yapılan tüm işlemleri gözlemleyebilirsiniz. Aynı zamanda ayarlar > uygulama yönetici kısmına gelebilir ve eğer burada supersu gibi bir program var ise telefonunuzun rootlu olduğunu anlayabilirsiniz.

Telefonun Rootlu Olduğunu Anlama

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir