Eğitim

Telefonun Şarj Aleti Çok Isınıyorsa, Bu öneriler tam size göre!

Telefonların şarj aleti çok ısınıyor ise bunun birçok sebebi olabilir. Akıllı telefonunuzu satın aldığınızda yanında verilen orijinal şarj aletini kullanmanız tavsiye edilir.

Orijinal şarj aletleri daha dayanıklı ve telefonun bataryasına uygun ayarlarda üretilir. Bundan emin değilseniz, telefonun markasına göre şarj aletinizin orijinal olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Yan sanayi ürünler hem telefonunuzun batarya ömrünü azaltır, hem de daha fazla elektrik tüketir. Eğer orijinal olduğundan eminseniz ve hala ısınma varsa bunun sebebi; telefon şarj olurken çok fazla kurcalamanızdır.

Bu sırada işlemci hem enerji doldurmaya çalışıp, hem yaptığınız işlemlere yetişmeye çalıştığından ekstra performans harcar.

Bu sebepten, şarj halindeyken telefonunuzda çok fazla işlem yapmamaya, mümkünse konuşmalarınızı kısa tutmaya özen gösterin. Eğer ısınan şarj aletinden plastik kokusu gelirse, devresinde akım sorunu yaşanıyordur. Bu durumda şarj aletini değiştirmeniz, markanızın orijinal ürünün satın almanız gerekir.

Ayrıca Laptop Şarj Aleti Çok Isınıyorsa bilmenizde fayda var;

Laptop kullanıcıların en çok yakındığı şeylerden biri de şarj aletinin çok ısınıyor olmasıdır. Bunun iki önemli sebebini saymakta fayda var.

En önemli sebep, laptopun bataryası takılı haldeyken; bir yandan şarj edip, diğer yandan da laptopu kullanmaktır. Bu işlem yüzünden hem batarya ömrü azalır, hem de şarj aleti çok ısınır.

İkinci önemli sebep de; tıpkı telefonda oldu gibi, şarj aletinin orijinal olup olmadığıdır. Bataryadan farklı amper gücünde çalışan şarj aletleri sorun çıkarmaktadır.

Telefonun Şarj Aleti Çok Isınıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı