Terbiyeli Köftenin Yanına Ne Gider

Terbiyeli Köftenin Yanına Ne Gider

Terbiyeli Köftenin Yanına Ne Gider

Sulu yemek şeklinde yapılan terbiyeli köfte oldukça lezzetli ve sağlıklı bir yemektir. Bu yemeği ana yemek olarak düşünebilirsiniz ve terbiyeli köftenin yanına ne gider diye düşünüyorsanız; çorba, makarna, pilav gibi yemekler yapabilirsiniz.

Pilav

Sulu bir yemek olan terbiye köftenin yanına pilav çok iyi gider. Pirinç pilavı köfte ile adeta ayrılmaz bir bütündür.

Siz de terbiyeli köftenin yanına ilk olarak pirinç pilavı yapmayı düşünebilirsiniz. Pirinç pilavını tercih etmezseniz de sade bir bulgur pilavı pişirebilirsiniz.

Sarma

Terbiyeli tavuk yemeğinin yanına pilav yamayı uygun görmezseniz soğuk ve zeytinyağlı bir yaprak sarması yapmayı tercih edebilirsiniz.

Sarma yemeği, pirinçle yapıldığından pirinç pilavı yerine de geçecektir.

Garnitürlü Makarna

Garnitürlü makarna hemen herkes tarafından oldukça sevilen bir yemek türüdür. Kimi zaman meze olarak algılansa da pilavın yerine harika bir garnitürlü makarna yapılabilir.

Yoğurdun ve mayonezin harika bir uyum içerisinde olduğu garnitürlü makarna, terbiyeli tavuk yemeğinin yanına da çok yakışacaktır.

Salata

Terbiyeli tavuk yemeğinin yanına pilav yahut makarna yaptığınız zaman bir salata yapmanız da şart olacaktır.

Bir sofrada zaten salata olmazsa olmaz bir yiyecektir. Siz de mevsime yahut zamana göre mevsim salata yahut çoban salata yaparak terbiyeli köftenin lezzetine lezzet katın.

Patates Kroket

Patates kroket, patates ve kaşarın karıştırılarak galeta ununa bulanması ve kızartılmasıyla yapılır.

Bu harika yiyecek olan patates pek çok yemeğin yanına yakışır ve köfte ile de oldukça iyi bir lezzet ikilisi oluşturacaktır.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir