Tevbe Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Ve Sureler Okunur? Kısaca

Tevbe Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Ve Sureler Okunur? Kısaca

Tevbe Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Ve Sureler Okunur? Kısaca

Günah ve yasak, çirkin olan işler yapıldığında tevbe etmek Kur’an-ı Kerim ve hadislerde açıkça belirtilmiştir. Ayetlerin içerisinde tevbe ile ilgili birçok ayet bulunmaktadır. Kur’an da belirtilene göre tevbe aynı suçu tekrar işlememektir. İçten bir şekilde tevbe edilirse günahların affedileceği ayetlerde açık açık yazmaktadır. Tevbe ve istiğfar için birçok kişi namaz kılmakta ve dua etmektedir. Tevbe namazı olarak kılınan namaz bulunuyor.

Tevbe Namazı Nasıl Kılınır?

Tevbe namazı nasıl kılınır hangi dualar okunur sorusu genelde özel gecelerde kılınan namazlar için sorulmaktadır. Peygamber efendimiz tevbe namazı ile ilgili olarak der ki; bir kişi eğer günah işlemiş ise sonra kalkıp abdest alıp iki rekât namaz kıldığında Allah’ tan bağışlanma dilediğinde Allah onu affeder. Peygamber efendimiz bu konuda Al-i İmran suresinden de bir ayet bildirmiştir. Tevbe için namazlar genelde iki rekât olarak kılınmaktadır. Fakat bunun için bir sınır yoktur. Daha fazla da kılınabilmektedir. Tevbe namazı kılınarak yanında istiğfar edilerek ibadet edilebilir.

Tevbe Namazında Hangi Sureler Okunur?

Tevbe namazı nasıl kılınıyor ve hangi dualar okunmalıdır diye soranlar için belirli bir surenin okunması şartının olmadığını söyleyelim. Nafile namazları kılarmış gibi iki rekat kılınan namazda önemli olan tevbe için niyet etmektir. Fakat istenirse Fatiha’ dan sonra tevbe ve istiğfar duaları okunabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=Hw2iSbS0N2Q

Tevbe Namazı Nasıl Kılınır Hangi Dualar Okunur

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir