The Culling oyunu kasma takılma sorunu çözümü! Nedir ? Ne yapılması gerekir ?

The Culling oyunu kasma takılma sorunu çözümü! Nedir ? Ne yapılması gerekir ?

The Culling oyunu kasma takılma sorunu çözümü! Nedir ? Ne yapılması gerekir ?

The Culling oyunu 4 mart 2016 tarihinde çıkmıştır ve ilk çıktığından 1 milyon kadar satışı olmuştur. Steamde şuanda fiyatı 24 Tl olmaktadır ve 2 – 3 haftada bir güzel güncellemeler geliyor. Tabi ileri de daha güzel eşyalar , maplar eklenecektir. Neyse oyunun grafikleri gerçekten çok hoş fakat optimizasyon sorunu olduğundan kasma sorunu meydana gelebiliyor. Mesela minimum olarak oyun GTX 460 istiyor ama daha kaliteli ekran kartı olanlar ultra veya orta yapınca bile kasmalar meydana geliyor. Peki kasma sorununu nasıl çözeriz neler yapmamız gerek isterseniz adım adım ona bakalım.

İlk olarak Windows arama alanını açın bilmeyenler şöyle yapsın Windows tuşu ile S’ye aynı anda basın açılacaktır. Daha sonra arama yerine çalıştır yazın ve arattırma yapın. Burada çalıştırma alanına %appdata yazın karşınıza roaming klasörü çıkacaktır onun içine girin. Roaming’i açtıktan sonra tekrar geri gelin ve appdata klasörünün içine girin. Appdata klasörünün içerisinde Local klasörü bulunuyor ona tıklayın ve sonra sıra sıra Victory , Config ve WindowsNoEditor açın. WindowsNoEditor içinde Engine.ini dosyası bulunuyor bu klasörü metin belgesinde açalım ve sonra aşağıda vermiş olduğumuz yazıları yapıştırıp kaydetip çıkalım.
[/script/engine.engine]
NearClipPlane=12.0
bSmoothFrameRate=false
MinSmoothedFrameRate=5
MaxSmoothedFrameRate=144

Şimdi burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var arkadaşlar eğer en yukarıda olan yazı sizde daha önceden varsa yapıştırırken değiştirin yapın. Eğer yoksa o zaman metin belgesinin altına yapıştırabilirsiniz.

Yukarıda görmüş olduğunuz yazıları metin belgesine yapıştırdıktan sonra kaydedin ve sonra çıkın. Evet işlemimiz bu kadar umarım iyi sonuçlar alırsınız sizlerde.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.