Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı

Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı

Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı

Tığ işi örgü şapka yapılışıiçin sizlerle, çok sık kullanılmakta olan bir modelin yapılışını paylaşacağız. Tığ işi örgü şapka yapılışı için gerekli malzemeler listesi tığ ve yün ip ile sınırlıdır. Kalın bir şapka örülmek isteniyorsa 3 veya 3,5 numara tığ idealdir. Tığ işi örgü şapka yapılışı, şiş örgü şapka yapılışından farklıdır. Şiş örgüde şapka yapılışı lastik kısmından başlar, fakat tığ işi örgüde tepeden başlanır ve daire bir yol izlenerek bitirilir. Örneğin en sık kullanılan tığ şapka modeline 4 adet zincir çekip uçlarını birleştirerek başlayabilirsiniz. Ardından 3 zincir ile trabzan yapın. Oluşan deliğin ortasına 3 kez tığ ile batıp çıkın. Böylelikle üçlü trabzan yapmış olacaksınız. Örgüyü sabitleştirdikten sonra 3 ilmek yukarıya çıkıp trabzanların üzerine trabzan yapın. Bu işlemle arttırarak bir kat çıkmış olacaksınız. Sırayı arttırdıkça şapkanın lastik kısmına gelmiş olacaksınız. Şapka örgüsü bittiğinde dilerseniz üzerini, yine tığ ile süsleyebilirsiniz.

En Artistik Şapkalar

İnsanlar her zaman şapka takmayı seviyor ama her insanın yüzüne her şapka yakışmıyor. Ama şapka konusunda aradığınızı bulamıyor ve bir türlü kendinize yakıştıramıyorsanız o zaman bunun için sizler de her zaman kendi şapkanızı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için bir ip ve bir de tığ yeterli olacaktır. Bu nedenle de tığ işi örgü şapka yapılışı videolarını izlemeli, şemalarına kafa yormalısınız.

değişik Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı en güzel Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı farklı Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı güzel Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı harika Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı facebook Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı resimli Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı yeni Tığ İşi El emeği Kolay Örgü Şapka Yapılışı

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir