Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır? Tavsiyeler

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır? Tavsiyeler

Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır? Tavsiyeler

Özellikle kadınların en dikkat ettikleri yer tırnaklarıdır. Görsel olarak iletişim yolunda ilk dikkat çeken bölgelerden birisidir. Bu yüzden temiz ve düzgün olması gerekmektedir. Tırnak bakımını kolaylaştırabilmek adına birçok ürün bulunmaktadır. Bu ürünleri kullanırken bazı hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bu videoda profesyonel tırnak bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.  Yabancı bir video ama Türkçe Alt yazısı var. O yüzden çok rahat anlayabilirsiniz.

1.Tırnak Bakımı

Kadınların el ve tırnak bakımı konusundaki hassasiyeti her geçen gün artmaktadır. Manikür ve pedikür kuaförlerde epey gelişme göstermektedir. Bunun yanı sıra sadece tırnak bakımı üzerine merkezler açılmıştır. Protez tırnak, kalıcı oje ve benzer birçok ürün yeni trendler yaratmaktadır.

Temiz görünümlü eller ve tırnak için yapmanız gereken aylık manikür ve pedikür seanslarınızı aksatmamaktadır. Kaliteli ürünler kullanmak, şahsınıza ait aletler kullanmak ve mutlaka tırnaklarınızın hava almasını sağlayacak molalar vermelisiniz.

2.Bitkisel Bakım Yöntemleri

Manikür ve pedikürünüzü aksatmamaya devam ederek evinizde de birçok bitkisel bakım uygulaması yapabilirsiniz. Haftada iki gün mutlaka tırnaklarınızı ojeli bırakarak havalanmasını sağlamalısınız.

Tırnakların Ojeli kaldığı günlerde sararmasını ya da kırılmasına sebep olan vitaminsizliğini ortadan kaldırmak için limon, sirke ve ılık su uygulaması ile sertliğini sağlayabilir ve oluşan lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Kadın ya da erkek fark etmeksizin mutlaka temiz ve bakımlı tırnaklara sahip olmaya özen göstermelisiniz. Yapacağınız ilk şey tırnak şeklinizi belirlemek, asla tırnak yememek ya da koparmamak ve vitaminler ile takviye yaparak sağlıklı olmalarına temel hazırlamaktır. Tırnak bakımı yaparak ellerinizin her zaman ışıldayacağını unutmayınız.

tirnak-bakimi-evde

6 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. günah günah yapmayın böyle şeyler …??????

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir