Tırnak Kırılmalarını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Tırnak Kırılmalarını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Tırnak Kırılmalarını Nasıl Önleyebilirsiniz?

Kadınların ortak sorunlarından olan tırnak kırılmaları adeta büyük bir sorun yaşatmaktadır. Uzun tırnaklara sahip olmak isteyen hanımlar çeşitli kürler hazırlayarak tırnaklarını olduklarından daha sert yapmaya çalışmaktadırlar. Tırnak kırılmalarını nasıl önleyebilirsiniz? Sorusu kafaları karıştırsa da bazı ufak tüyolarla daha zarif ellere sahip olunabilmektedir. Tırnak kırılmalarının sebebi en çok tırnağın suyla buluşması olarak gösterilmektedir. Bazı kişilerde genetik olan bu sağlık problemi görsel açıdan bazı sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Kimi zaman evde hazırlanan özel tırnak maskeleri ile daha sert ve kullanışlı tırnaklara sahip olunabilmektedir.

Tırnak Kırılmalarının Başlıca Sebepleri

Gün içerisinde ellerimiz birçok dış faktörle karşı karşıya kalır. Bu sebepten dolayı ilk önce tırnakları korumak en mantıklı adımdır. Tırnak kırılmalarına karşı en çok bilinen unsur zeytinyağı ve limon karışımıdır. Tırnak köklerini besleyen bu müthiş ikili tırnakların çabuk kırılıp yok olmasına engele olacaktır.

Sürekli oje sürmek tırnağın yapısını bozmaktadır. Yetersiz sıvı tüketmek ve tırnakları sürekli su ile buluşturmak tırnakların canlılığını kaybedip kırılmasına veya ikiye ayrılmasına neden olur. Ayrıca tırnaklar yanlış beslenmeden dolayı da kırılabilir. Bu konularda dikkatli olmak en doğru davranış biçimidir.

Tırnak Güçlendirmede Özel Yağ Serisi

Bu kadar sorun bazı adımlarla çözülebilir. Çok çeşitli konular yer alsa da tırnak kırılmaları nasıl önlenir. Tırnakların ana yapısını bozmadan özel yağ ve kremlerle tırnaklar güçlendirilebilmektedir. Özel tırnak güçlendirici yağlar

  • Zeytinyağı
  • Çay ağacı yağı
  • Avokado yağı
  • Çuha Çiçeği yağı
  • Keten tohumu yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • E vitamini yağı

Tüm bu yağlar el ve ayak tırnaklarına maske şeklinde uygulanıp bir süre bekletilir. Ilık suyla yıkanan tırnaklar zamanla sertleşerek daha sağlam bir hal alacaktır.

Vitamin İle Güçlü Tırnaklar

Tırnak kırılmaları için vitamin desteği de oldukça önemlidir. Özellikle D ve A vitamini içeren besinleri mutfağınızdan eksik etmemeniz önerilmektedir. Zarif eller için tırnak yapısına ve uzunluğuna dikkat eden hanımlar için özel bilgiler bu makalede yer almaktadır. Tırnakların daha hızlı sürede güçlenmesi için gerekli kürlerin düzenli yapılması gerekir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.