TOGG Araç Sürücüsünü Yönlendirecek!

TOGG Araç Sürücüsünü Yönlendirecek!

TOGG Araç Sürücüsünü Yönlendirecek!

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gemlik ilçesinde inşası süratle ilerleyen TOGG Fabrikasına misafir oldu. Bu sayede yerli araba TOGG ile ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı.

Mustafa Varank, TOGG üretim tesisini ziyaret ederek, hazırlık ve inşaat süreçleri hakkında firma üst yetkililerinden bilgiler aldı. Bakanın ziyareti sırasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun oluşu da kameralara yansıdı.

togg fabrikası ziyaret edildi

1 milyon 200 bin metrekarelik arazide inşaası süren bölgede bakan ve yanındaki heyeti, Bursa Valisi Yakup Canbolat, İl Emniyet Müdürü Tacettin Arslan, Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir, Ticaret Borsası Başkanı Özden Beki ile Türkiye’nin otomobili girişim grubu TOGG’un yetkililer ile Aydınlar Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Aydın ve firma çalışanları karşıladı.Bakan ve heyeti inşaat bölgesinde gerçekleştirdikleri incelemelerden sonra bölgeden ayrıldı.

Güncel tarihe kadar alt yapı çalışmalarında 550 bin metrekarelik bölgede kazı, 225 bin metrekarelik bölgede dolgu çalışmasının gerçekleştirildiği inşaat arazisinde 30 bin 900 adet zemin güçlendirme kolonu montesi gerçekleştirildi. Boya, enerji ve gövde binalarının alt yapı işleri bitirildi.

TOGG YAPAY ZEKA İLE SÜRÜCÜYÜ YÖNLENDİRECEK!

Fabrika konusunda çalışmalar süratle devam etmekteyken, TOGG’un teknolojik alt yapısı da aynı süratle gelişmeye devam etmekte.

sürücü yönlendirme teknolojisi

Teknolojiyi rahatlık ve güvenceye çevirme konusunda ülkede öncü olabilmeyi amaçlayan TOGG ile MGM arasında yapılan ”meteorolojik verilerin paylaşımına ilişkin protokol” sayesinde işlenecek data ile sürücülere hava durumuna göre değişen rota önerileri, yolculuk rotasında ve şarj istasyonlarındaki güncel hava durumu bilgilerini sunulacak. Bu data sayesinde hatasız güzergah ve menzil tahmini, zor yol şartlarında çok daha güvenli bir yol keyfi sağlayacak.

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir