Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider

Ton Balıklı Makarnanın Yanına Ne Gider

Makarna küçük büyük pek çok kişinin severek tükettiği yiyeceklerden biridir. Yapımının kolay olması nedeni ile özellikle öğrenci evlerinde de en çok tercih edilen yemeklerden biridir.

Protein değerini artırmak için makarnayı ton balıklı olarak tercih edebilirsiniz. Hem besleyici hem de doyurucu yemeklerden biridir ton balıklı makarna.

Çocuklara balığı sevdirmek için ton balıklı makarnayı tercih edebilirsiniz. Ton balıklı makarnayı çorba ve salatalar ile lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

Domates Çorbası

Ton balıklı makarna denilince akıllara ilk olarak gelen lezzetlerden biri de domates çorbasıdır. Kremalı olarak tercih edeceğiniz domates çorbası ile ton balıklı makarnayı servis edebilirsiniz.

Mevsim Salata 

Ton balıklı makarna salatasız olmaz elbette. Ton balıklı makarna ile en çok yakışan salata türü mevsim salatadır.

İri yapraklı kıvırcık marullar ve çeri domatesleri ile hazırlanmış olan mevsim salatayı bol zeytinyağlı ve ekşili sos ile servis edebilirsiniz.

Mercimek Çorbası

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biri de mercimek çorbasıdır. Farklı çorba çeşitlerini deneyip risk almak istemiyorsanız eğer mercimek çorbasına sofranızda yer verebilirsiniz.

Fırında Garnitür

Ton balıklı makarna ile fırında sebze garnitürü de hazırlayabilirsiniz. Balık yemeklerinin yanında patates, brokoli gibi sebzeleri tercih edebilirsiniz.

Mısırlı Salata

Bol havuç ve mısır haşlamasını bir araya getirerek oluşturacağınız mısırlı salata ile ton balıklı makarnayı tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz salatanızın içerisinde kornişon salatalık ve pancar da ekleyebilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.