Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

Ton Balıklı Salatanın Yanına Ne Gider

Besin değeri oldukça yüksek olan ton balıklı salatanın içerisine mevsimine uygun olan sebzeler eklenir.

Mevsim yeşillikleri, mısır, yeşil veya siyah zeytin de ilave edilerek doyurucu bir salata yapmış olursunuz.

Salatanın yanına, mercimek çorbası yapılması doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda ıspanaklı börek, taze fasulye, bulgur pilavı ve sütlü tatlı doğru bir tercih olacaktır.

Dilerseniz, on balıklı salatamızın yanında olması gereken menülerimize değinelim

Mercimek Çorbası

Mercimek çorbası balık ile neredeyse bütünleşmiş çorbalarımız arasındadır. İsteğe bağlı olarak kırmızı veya sarımercimek ile yapılabilir.

Çorbanın besin değerini yükseltmek adına, patates ve havuç da rendelenerek eklenir. Haşlandıktan sonra blenderden geçirilerek sos yapımına başlanır.

Bol domatesli yeşil biberli bir sos hazırlanarak çorbaya ilave edilir. Hem lezzetli hem doyurucu hem de ton balıklı salatayla harika olacaktır.

Ispanaklı Börek

Hazır yufka yardımıyla kısa sürede hazırlayacağınız börek, hem masanızı süslerken hem de damaklarda unutulmaz izler bırakacaktır.

Ispanak yıkanıp doğranır. Tavaya kuru soğan ve zeytin yağı konarak kavrulur. İçerisine ıspanak eklenerek karıştırılır.

Ispanak suyunu bıraktıktan sonra, yufka açılarak katlarına yumurta, yağ ve yoğurt üçlüsü sürülür.

İşlem bitiminde en üstüne de sürülür ve isteğe bağlı olarak çörek otu ekleyebilirsiniz. Ton balıklı salatanızın yanında harika olacaktır.

Taze Fasulye

Hafif sebze yemekleri arasında yer alan taze fasulye, midenin hazmetmesi bakımından kolaylık açısından masanızda yer almalıdır. Ton balıklı salatanızla uyumlu olacaktır.

Bulgur Pilavı

Bulgur pilavı besin değerinin yüksek olması nedeniyle tercih sebebi arasındadır. Yapımı oldukça kolay olan bu pilav çeşidimiz, salatayla uyum içerisinde olacaktır.

13 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.