Topuklu ayakkabı giymenin kolay yolu ve püf noktaları nelerdir ?

Topuklu ayakkabı giymenin kolay yolu ve püf noktaları nelerdir ?

Topuklu ayakkabı giymenin kolay yolu ve püf noktaları nelerdir ?

Kadınlar daha çekici ve seksi görünmek için en çok tercih ettikleri yöntemlerden birisi de topuklu ayakkabı modelleridir. Biliyorsunuz topuklu ayakkabı gün sonuna kadar ayakları ağrıtır , şişer ve yorgunluk sağlar fakat bunlara rağmen bayanlarımız şık olmak için yine de topuklu ayakkabılardan vazgeçemezler. Fakat yukarıda saymış olduğumuz bu yöntemleri denerseniz eğer gün boyunca çok çekici bir bayan olabilir , hem de sağlık açısından olumlu etkiler alabilirsiniz. Bunun için de birçok püf noktalar bulunuyor isterseniz hep beraber daha detaylı olarak maddeler halinde göz atalım.

Topuklu Ayakkabı Giyme Teknikleri

  • Topuklu ayakkabı seçiminde bayanlarımızın birçok sık sık hatalar bu hataların başında ise doğru ayakkabı ölçüsü gelmektedir. Herkesin standart bir ayakkabı ölçüsü vardır fakat sağlıkla ilgili veya yaştan ötürü bu ölçüler değişmektedir. Bu yüzden ayak ölçünüzü her zaman güncelleyin hep aynı yerde kalırsanız ayağınız her defasında ağrır ve çok yorulur. Dikkat edilecek bir diğer konu ise ayakkabı alacağınız zaman kesinlikle hem genişliğine , hem de uzunluğuna dikkat ederek ölçüm yaptırın bunlar çok önemli konulardır.
  • Ayakkabı da doğru seçim yapabilmek için bir diğer faktör ise ayak tipinizdir bunu bilmeniz gerek. Birçok kişi de düz taban veya ayak kemeri yüksekliği gibi problemler bulunuyor eğer sizde de bu şekildeyse ayak hastalıkları uzmanına danışın ve o size en uygun olan alternatif ayakkabıyı söyleyecektir. Söyleyeceği ayakkabı tipleri rahat olanlardır yani bu tarz problemleri olanlar topuklu ayakkabı giyemez sorun olabilir.
  • Yapılan birçok hatalardan birisi de ince topuk ayakkabı giymek oluyor. Evet sizin seçmiş olduğunuz ayakkabının topuğu ne kadar ince olursa o kadar sorun olur fakat kalın seçerseniz ayağınız çok rahat olur. Uzun süre topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız o zaman kızlar stiletto ayakkabılardan uzak durmanız gerekiyor. İnce topuklu olan ayakkabıyı giyip yürümeye çalışırsanız zorlanırsanız ve sallanmalara neden olur. Eğer stiletto ayakkabıyı giyiyorsanız da kesinlikle daha kalın topuk olanları tercih edin.
  • Topuklu ayakkabılarda dikkat etmeniz gereken bir diğer yöntem ise ince tabanlı olanlardan kaçmaktır. Eğer bu tür ayakkabıları tercih ederseniz belli bir süre sonra tabanınız ağrımaya başlar. Uzun süre ayağınızda kalacak bir topuklu ayakkabı istiyorsanız o zaman baskısı çok olmayacak daha kalın olan ayakkabıları seçebilirsiniz. İsteyenler kalın topuk platform tabanlı ayakkabıları da seçebilir.
  • Topuklu ayakkabı ayağınızda çok duracaksa o zaman belli aralıklarla ayaklarınızı dinlendirmeye çalışın. Gün sonunda ayakkabıyı ayağınızdan çıkarın ve küçük egzersizler yapın bunlar parmak ve bilek esnetme hareketleri oluyor.
  • Ayaklarınızı iyi kavrayan ve sıkmayan ayakkabı modellerini tercih edin rahatlık açısından bu önemlidir. Örnek verecek olursak kış ayında topuklu botlar veya yaz ayında kalın bantlı ayakkabıları seçebilirsiniz.
  • İsteyenler ayakkabılarının içerisine silikon veya jel tabanlar koyabilir ayağı desteklemek için. Bu şekilde tabanınızdaki baskıyı azaltmış olursunuz ve ayaklarınız daha ferah olur. Ayağınızın daha rahat olmasını istiyorsanız bu şekilde yöntem uygulayabilirsiniz.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.