Torino Keratin Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Torino Keratin Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Torino Keratin Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?

Keratin işlem görmüş saçlara bütünsel bakım yapmayı sağlayan saç bakımı olmakla beraber Torino Keratin saç bakımında nasıl kullanılır? Sorusuna maruz kalınmaktadır. Torino keratin ürünü saçların kabarmasını ve ısı ve işlem gören saçların kaybettiği nemi ve proteini tekrardan kazanmasını sağlayan saç bakım ürünüdür.

Güçlü ve sağlıklı uzayan saçlara sahip olmak için sürekli uygulanması gereken bir üründür. Günümüzde kuaför ve güzellik salonları haricinde evlerde de uygulanan keratin bakımları ile sağlıklı saçlara kavuşabilmek mümkündür.

Torino Keratin Nedir?

Keratin denilen madde tırnaklara ve saçlara güç kazandıran protein desteğidir. Aslında keratin saçlarımızda, cildimizde ve tırnaklarımızda bulunan yapısal proteindir. Bu protein zaman içerisinde birtakım etkenlerle azalmaya başlayarak saçlarda ve cilt üzerinde olumsuz etkiler göstermeye başlar.

Özellikle saçlar üzerinde ciddi manada olumlu etkiler yaratmaktadır. Kıvırcık saçların daha kolay düzleşmesinde ve şekil almasında etkilidir. Düz saçların elektriklenmesine neden olan faktörleri ortadan kaldırarak düz saçlara pürüzsüz görünüm kazandırır.

Torino Keratinin Saça Faydaları Nelerdir?

Torino Keratin yada Brazillian Keratin denilen saçlara uygulanan keratinin saçlardaki ve tırnaklarda etkisi yadsınamaz. Saçın yapısını güçlendiren ve protein desteğini saça geri kazandıran keratin ister saç bakımı olarak isterseniz de tırnak bakımında kullanabilirsiniz. Saçları içten ve dıştan besleyerek, onararak ve nem dengesini kurarak saçların kaybettiği güce ulaşmasına yardımcı olur.

Torino Keratin Saça Nasıl Uygulanır?

Bu ürünü kullanmaya başlamadan önce saçlarınızı yine keratin içerikli bir şampuanla yıkamanız tavsiye edilir. Akabinde jel keratini bir fırça yardımıyla boya sürer gibi saçlarınıza sürün. Toplamda 25 ile 30 dakika boyunca beklettikten sonra saçlarınıza fön çekip ılık suyla durulayabilirsiniz. Eğer ki saçlarınız kalın telli ise veya kıvırcıksa 1 gün keratini saçlarınızda bekletebilirsiniz.

Torino Keratin Hangi Saçlarda Kullanılabilir?

Torino Keratin uygulamasıyla her türlü saçlara bakım yapılabilmektedir. Bu saçlar şöyledir:

  • Platin saçlarda
  • Perma yapılmış saçlarda
  • Balyaj uygulamalarında

Genellikle kimyasal işlem görmüş saçlara protein ve nem kazandırmak amacıyla keratin bakımına ihtiyaç duyulur. Naturel saçlara botoks yapılabilir.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir