Güncel

Tuz Ve Şeker Lekesi Nasıl Çıkar

Ayakkabı veya botun üzerinde tuz lekesi varsa bunun temizlemek istiyorsanız o zaman yapacağınız çok basit bir bardak beyaz sirke ile üç bardak olan suyu karıştırın. Yapmış olduğunuz bu karışım ile ayakkabı ya da botunuzu silin emin olun hemen leke çıkacaktır. Kurumuş bir tuz lekeleri varsa o zaman halıların renklerini değiştirebilir aynı zaman da tozu ve kiri engelleyen nemi de çekmektedir.

Eğer sizinde halınıza tuz döküldü ise halıyı yavaş ve derin bir şekilde süpürerek temizleyin. Halı üzerinde tuzlu olan suyu veya tuzlu sıvıları hemen vakit kaybetmeden temizleyin bunu yaparken de en iyi yol 1 çay kaşığı çamaşır deterjanı , 1 çay kaşığı beyaz sirke ve son olarak da 1 bardak temiz ılık suyu karıştırın. Karışımımız şimdi hazır yapacağınız iş ise o lekeli olan bölgeyi iyice silin bu sırada emdirme işlemini de unutmayın. Sonrasında ise nemli ve temiz olan bir bezle silin. Bundan sonra halının tüylerini düzeltin ve elektrikli süpürge ile süpürmeye başlayın bu sayede halıda oluşan leke çıkmış olacaktır.

Şeker Lekesi Nasıl Temizlenir

Halı üzerinde şeker lekesi ile karşı karşıya kaldı iseniz yapacağınız işlem çok kolay ilk önce kazıyabildiğinizi kazıyın ama dikkatli bir şekilde. Sonra 1 çay kaşığı yumuşak deterjan , 1 çay kaşığı beyaz sirke ve 1 litre sıcak suyu karıştırın. Karışımızı hazır olduktan sonra halıda oluşan lekenin üzerine uygulayın. Karşım leke üzerinde iyicene kurusun ve kuruma işlemi bitince elektrikli süpürge ile süpürmeye başlayın.

tuz lekesi nasıl çıkar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı