Güncel

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır? Anlatımlı

İnternet kullanımının artmasıyla son dönemlerde insanların sosyal medya dediği ve bunun üzerinden iletişime geçtikleri bir dünya ortaya çıkmıştır. Sosyal medyanın ortaya çıkışıyla birçok şirket bunlar üzerine çalışmalar yapmaya başlamış ve zamanla sosyal medya siteleri kurmaya önem vermişlerdir. İnsanların daha kolay haberleşmesini, olayları daha yakından takip etmesini sağlayan birçok sosyal medya sitesi bulunmaktadır. Twitter, 2006 yılında kurulmuş bir mikroblog sitesidir. Bu site insanlara 140 karakterlik paylaşımlarda bulunma imkânı veren bir iletişim sitesidir. Bu paylaşımlarınsa ulaşım kitlesi değişmektedir. Paylaşımlarınızı takip eden kişi sayısı kadar ulaşım sağlamaktadır. Siteyle ilgili bir diğer hususta amblemindeki kuş simgesi ve 140 karakterlik paylaşım yapmaya imkân tanımasıdır. Bu kuş simgesi ve paylaşım karakter sayısı dünyada bulunan kuş türlerini temsil etmektedir.

İnsanlar belirli süre zarflarında kullandıkları sosyal medya hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Daha öncesinde boş zamanı olan biri yeni bir işe girmiş olabilir ve hesaplarına zaman harcayamayacak olabilir yakın gezmeye, tatile gitmiş olabilirsiniz ve kafanızı dinlemek isteyebilirsiniz ya da hiçbir şekilde bu hesabı kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda sosyal medya hesaplarını kapatma işlemlerine başvurulabilir.

Twitter hesap silme işlemleri şu şekilde gerçekleşmektedir. Masa üstü veya diz üstü bilgisayardan twittera girilir ve burada kullanıcı adı ve şifre ile hesap açılır. Daha sonraki işlemse profilinize girme işlemidir profilinize girip fotoğrafınıza tıkladığınızda ayarlar simgesi karşınıza gelecektir. Ayarlar sekmesinde kullanabileceğiniz ve değişiklik yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Ayarlar sekmesine tıkladığınızda yan panelde bulunan hesap ve dil ayarları bölümü hesabınız ve hesabınızın dil işlemlerini yönetebileceğiniz bölümdür. Bu bölümün alt kısmında bulunan hesabımı devre dışı bırak bağlantısı hesap silme işlemlerinin yapıldığı bölümdür. Bu bağlantıya tıkladığımızda bir sayfa karşımıza çıkar ve bu sayfanın başlığı bu bir elvedamıdır. Açılan sayfada hesabınızla ilgili kısımlarla karşı karşıya geleceksiniz. Hesap silme işleminin ardından kaç gün içinde bu hesap aktive edilir kısmı hepimizi ilgilendirir. Alt tarafta kendi kullanıcı adını gördüğünüz ve xxxxx adlı hesabı devre dışı bırak kısmına tıklayıp onayladığınızda hesabınız silinmiş olacaktır.

Twitter özellikle telefondan hesap silme işlemlerini gerçekleştirmemize izin vermemektedir. Bunun nedeniyse telefonumuzun bir başkasının eline geçmiş olabileceğinden kaynaklanmaktadır.

Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı