Üniversite Sınavı İçin Okunacak Dualar Ve Listesi

Üniversite Sınavı İçin Okunacak Dualar Ve Listesi

Üniversite Sınavı İçin Okunacak Dualar Ve Listesi

Üniversite sınavı öğrenciler için hakikaten de geleceklerini planlamak için çok önemli olan bir sınavdır. Bu sınavda başarılı olmayı her öğrenci hayal eder. Elbette ki bütün eğitim hayatları boyunca bu sınavlara hazırlanan öğrenciler, derslerine iye çalıştıkları gibi bu sınavlarda başarılı olmak için dua da ederler. Ancak üniversite sınavı için okunacak dualar öğrenmek için gayet ederler. Bu sınavlarda başarılı olmak için belli dualar da vardır. Bunları öğrenerek sınavlar başlamadan önce ve sınavlar sırasında okumak da önemlidir.

Sınav öncesi okunacak dualar

Sınavdan önce okunacak dualara geldiğimizde ilk önce sınava hırslı bir şekilde hazırlanmak ve çalışmak gerekir. Bundan sonra başarı için sınav duaları okunur. Bunların başında da Rabbim, kolaylaştır zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır. Bu dua her an ve her zaman uygun olan ortamlarda mubah olan şeyler için okunur. Mesela Kur’an-ı kerim öğrenmeye başlarken okunur. Yazı yazarken, sınava girerken okunur.

Sınav esnasında okunacak dualar

Sınavda başarılı olmak için okunacak dualara Euzü Besmele ile başlamalıdır. Bundan sonra sınav esnasında kısa dualar zihnimiz dolduğunda okunursa, zihnimizin açıldığı görülür. Uzun dualar sınav esnasında zaman çok değerli olduğu için tercih edilmemeli, gerekiyorsa kısa dualar okunarak rahatlamanız sağlanmalıdır. Bu dualar sınava başlamadan hemen önce de okunur ve manen sizi rahatlattığı gibi başarılı olmanızı da sağlar. Sınav için salona girip sıranıza oturduğunuzda içten ve inanarak sınav duası okursanız bu dualar size yardım eder. Böylece başarılı şekilde sınavdan çıkarsınız.

etkili güzel sınav duaları üniversite sınav duası

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir