Dini Konular

Unutkanlık Duası ve Türkçe Anlamı

Unutkanlık, her insanın başında bazı dönemlerde gelebilen sorunlardan biridir. Bu sorundan kurtulabilmek için yalnızca Allah’a dua edebilir ve bu yol ile de sıkıntılarınızdan kurtularak daha kuvvetli bir hafızaya, Allah’ın izni ve takdiri ile sahip olabilirsiniz. Sözünü ettiğimiz bu duayı, günde toplamda altı defa okumanızda fayda vardır. Unutkanlık duası ve anlamı kapsamında sabah vakitlerinde üç defa ve akşam vakitlerinde de üç defa, toplamda altı defa okumanızda büyük yarar bulunmaktadır. Daha sonra da Allah’ın izni ve takdiri ile değişiklikleri görebilirsiniz.

Unutkanlık Duası Nihat Hatipoğlu

Nihat Hatipoğlu’nun da sürekli olarak programlarda ve diğer konuşmalarında söylediği gibi unutkanlık için başvurulması gereken ilk yer, dualardır. Dualar ile Allah’a yalvarabilir ve sonsuz güç sahibi olan Allah’tan bu konuda ve diğer her konuda yardım isteyebilirsiniz. Şüphesiz ki Allah duaları işiten ve kabul edendir.

Unutkanlık İçin Okunacak Dua

Unutkanlık için okunabilecek dua ve anlamı için bu bilgileri verdikten sonra, günde altı defa bu duayı okumanız gerektiğini ve sonrasında da özel olarak hafızanızın ve zihninizin kuvvetlenmesi için dua edebileceğinizi söyleyebiliriz. Bunun yanında vakit namazlarından sonra edilen dualar içinde de bu konuda dua edebilirsiniz. Söz ettiğimiz bu bilgiler kapsamında Allah’ın sonsuz güç ve hakimiyet sahibi olduğunu ve zihin, mal, mülk ya da diğer her şeyin sahibi olduğunu ve ancak onun izni ile ferahlığa kavuşabileceğinizi söyleyebiliriz.

unutkanlık için dua

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı