Dini Konular

Uyku Duası Oku Rahat Uyu!

Uykunun gelmemesi halinde ya da uyku konusunda sorun yaşanması halinde okunabilecek olan bir takım dualar bulunmaktadır. Buhari, Daavat (7,9); Tevhid 34; Müslim, Zikir 56 gibi ayetler, uyku sorunu ile ilgili olarak okunabilecek olan ayetlerdir. Bu ayetleri, vakitler namazlarında okuyabilir ve daha sonra da özel olarak bu ayetler ile dua edebilirsiniz. Uyku konusunda çekilen sıkıntının giderilebilmesi için Allah’tan dua yolu ile yardım istemek en hayırlı çözüm yoludur. Psikolojik etki bırakan ağır ilaçların yanı sıra bu duaların daha etkili olduğunu ve Allah’ın tek güç sahibi olduğu için her şeye Kadir olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede de söz konusu duaları ederek uyku konusunda sorun çekmeden uyuyabilir ve uyanabilirsiniz.

Uyumak İçin Dua

Uyku duası oku kapsamında dua ettikten hemen sonra, gece için edeceğiniz duada gündüz uyanacağınız saat için de dua edebilir ve o saatte uyanabilmek için dua edebilirsiniz. Ayrıca bu dualar kapsamında yüce Allah’ın takdiri ile düzenli bir uyku alışkanlığına sahip olarak temelli olarak bu sorunlardan kurtulabilir ve sürekli olarak düzgün bir şekilde uyuyup uyanabilirsiniz.

Uykusuzluk Duası

Uyku için dua oku kapsamında söz ettiğimiz bu duaların tamamını okuyabilir ve vakit namazlarınızı da kaçırmadan kılarak en hayırlı şekilde uykunuzu alabilir ve güne dinç başlayarak dinç bir şekilde devam edebilir ve sürekli olarak ibadet edebilirsiniz.

uyku duaları etkili

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı