Uyku Getiren Şeyler, Uyku Bozukluğu Belirtileri

Uyku Getiren Şeyler, Uyku Bozukluğu Belirtileri

Uyku Getiren Şeyler, Uyku Bozukluğu Belirtileri

Uyku getiren şeyler çok araştırılmaktadır. Bu yazımızda uykuya yardımcı besinler ve uyku getiren yiyecekler sizin için paylaşıldı. Uykum gelmiyor diyen herkesin, yazımızı dikkatlice okumasını öneririz. Bu yazıdan sonra uykum neden gelmiyor gibi sorulara gerek kalmayacak.

Uyku Getiren Şeyler

Deliksiz uyku için sizlere yardımcı olacağız. Kaliteli uykuyu herkes hakeder. Konforlu uyku için sizlere vereceğimiz talimatlara uymanız yeterli olacaktır. Uyku dostu olan her şeyi, bu yazıda göreceksiniz.

uyku-getiren-şeyler
uyku-getiren-şeyler

– Papatya Çayı
– Süt
– Süt Ürünleri
– Üzüm
– Bal
– Muz
– Kiraz
– Çikolata
– Badem
– Yoğurt
– Yulaf Ezmesi
– Patates
– Makarna
– Pirinç

Yukarıda verdiğimiz besinler, uyku getiren yiyecekler ve uyku getiren besinler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu besinleri tüketmeye başladıktan sonra uyku probleminiz çözülecektir.

Listemizde birçok besin yer almaktadır. Bu listeye sizler de ekleme yapabilirsiniz. Önemli olan; tüketeceğiniz besinlerin karbonhidrat, potasyum ve magnezyum içermesidir. Bu besinler, uykunuzun gelmesini sağlayacaktır.

Uyku Getiren Hareketler

Besinlerin dışında uyku getiren hareketler bulunmaktadır. Gün içinde yaptığınız aktiviler ve oda sıcaklığı gibi birçok durum, uykunuzu etkilemektedir. Yine, liste şeklinde uyku getiren davranışları hazırladık.

– Uyumadan önce fazla sıvı tüketmeyin
– Alkol kullanmayın
– Gün içinde 15 dakikadan fazla uyumayın
– Gün içinde karanlık yerlerden uzak durun
– Oda sıcaklığı çok yüksek tutmayın
– Geç saatlerde yemek yemeyin
– Geç saatlerde kahve gibi kafein içeren sıvılar ve yiyecekler tüketmeyin

Sizlere önerdiğimiz bu yöntemlere dikkat ettiğiniz takdirde, uyku kaliteniz artacaktır. Uyku kalitesi nasıl artar sorusunun yanıtını da bu şekilde vermiş olduk.

uykum-gelmiyor
uykum-gelmiyor

Uyku Bozukluğu Testi

Tüm bu çözümlerden sonra uyku sorununuz geçmiyorsa, ciddi anlamda destek almanız gerekmektedir. Uyku bozukluğu tedavisi görmeniz gerekebilir. Uyku bozukluğu belirtileri de aşağıda yer almaktadır. Bu belirtileri, kendiniz ile karşılaştırarak kanıya varabilirsiniz. Bu aşamadan sonra mutlaka doktora danışmanız gerekmektedir.

Uyku Bozukluğu Belirtileri

– Sürekli olarak baş ağrısı ile uyanmak
– Sık sık kötü rüya görme
– Uyurken bacakların karıncalanması
– Uyku sırasında nefes durması, horlama
– Gece kramplardan dolayı uyanmak
– Uyandıktan sonra hareket zorluğu

Bu ve bunun gibi birçok belirti, uyku bozukluğunu işaret edebilir. Burada sizlere yardımcı olmak için yazıyoruz fakat en doğrusu doktora danışmanız olacaktır.

Daha önce paylaştığımız Kadıköy’de Gezilecek Yerler, Kadıköy Gezi Rehberi 2020 yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.