Vesselam Ne Demek Kısaca Anlamı Hakkında Bilgi

Vesselam Ne Demek Kısaca Anlamı Hakkında Bilgi

Vesselam Ne Demek Kısaca Anlamı Hakkında Bilgi

Vesselam ne demek diye kullanıldığında bu kelimenin kullanıldığı cümleye göre anlamının değişiklik gösterdiğini de görebiliriz. Vesselam kelimesinin birinci anlamına bakıldığında işte o kadar, son söz budur anlamını taşımaktadır. Eğer buna örnek vermek gerekirse işsizlik kötü şey vesselam kelimesinde bunu söyleyen kişinin işsizlikten kurtulduğunu ifade ettiği anlaşılmaktadır. Veya da işsiz olan kişinin işsizliğin kötü olduğunu anlatması da başka bir anlam olarak ortaya çıkmaktadır.

Vesselam anlamına bakıldığında bir kelimenin cümle içinde kullanımına ikinci örnek ise şoförüz, moförüz ama bu babda kısmetimiz kötüdür vesselam dendiğinde son sözü söylemiş olmak ve artık bundan sonra bu söze yorum yapılamayacak anlamı da verilebilmektedir.

Vesselam kelimesinin anlamına bakıldığında iste bu kadar anlamı da cümle içinde kullanıldığında anlam olarak çıkabilmektedir. Eğer bu kelimeye örnekleri çoğaltmak istersek hayat bir nefesten ibarettir vesselam sözünde de vesselam artık bu söz üzerine yorum yapmaya gerek yoktur anlamını söze yüklemektedir. Bu sözü söyleyen kişinin, sözü söylediği kişiye bu söz hakkında yorum yapmaya gerek yok, bu sözün üstüne başka söz söylemenin anlamı bulunmamaktadır. Yani yine vesselam anlamında bulunduğu gibi son söz budur anlamını taşımaktadır. Bu nedenle bu kelimeyi cümle içinde kullanan kişinin sözünün tartışmaya açık olmadığını belirtmesi de bu söz ile mümkün olabilmektedir. Benim sözümün üstüne söz söylemeyin alışkanlığında olan bir kişi de sözlerinde bu kelimeyi sıklıkla kullanabilir.

Vesselam Ne Demek

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.