Watsons tek kullanımlık yüz maskeleri ve faydaları

Watsons tek kullanımlık yüz maskeleri ve faydaları

Watsons tek kullanımlık yüz maskeleri ve faydaları

Tek kullanımlık maskeler kullanım kolaylığı açısından çoğu kadın tarafından sıklıkla tercih edilir. Hem tek seferde biten ve bozulmayan bir ürün olması sebebi ile hem de ekonomik olarak uygun olması sebebi ile tek kullanımlık maskeler artık ilk tercih sebebi olmuş durumda. Watsons da bu tek kullanımlık maskeleri uzun zamandır satmakta ve herkes tarafından bu maskeler oldukça yoğun bir ilgi görmektedir. Watsons tek kullanımlık yüz maskeleri farklı cilt tiplerine, farklı problemlere yönelik değişik türlerde hazırlanmakta ve satılmaktadır. Watsons’un bu tek kullanımlık yüz maskelerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Aloe vera özlü renk açıcı ve nemlendirici maske Watsons’un tek kullanımlık maskeleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alır. Bu maske içerisinde aloe vera özleri ve C vitamini bulunmaktadır. İçindeki vitaminler ve aloe vera özleri sayesinde cildi aydınlatır ve yumuşatır. Bu maskeyi cildinize sürdükten sonra 15 ile 30 dakika arasında cildinizde bekletin. Ardından maskenin sonunda kalan sıvıyı işlem sonunda cildinize krem gibi sürerek yedirin. Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildinizi durulamayın. Başlangıçta maske yüzünüzde yanma hissi oluşturabilir. Ayrıca alo veradan kaynaklanan bir yapışkanlık da olabilir. Ancak bunlar herhangi bir problem yaratmaz. Kuru ve hassas cilt yapısına sahip kişiler bu maskeyi alıp uygulayabilir.
  2. Domates ekstreli maske yağlı ciltler için özel hazırlanmış bir maskedir. Bu maske düzenli kullanıldığı takdirde yaşlılık belirtilerini hafifletiyor ve ortadan kaldırıyor. Maskenin içerisinde bulunan likopen ve gingko özleri yaş ilerlemesi ile birlikte oluşan kırışıklıkların ve cilt lekelerinin giderilmesinde etkildir. Maske diğer pek çok maskeye oranla hoş bir kokuya sahip. Bu maske çeşidi cildi yumuşatır ve aynı zamanda cildin yağ dengesini sağlar.
  3. Salatalık özlü yüz maskesi cildin sıkılaşması için kullanılan bir maskedir. İçerisinde salatalık özleri ve doğal kolajen maddeleri vardır. Bu maddeler cildin yaş ilerlemesi ile birlikte gevşeyen görüntüsünün sıkılaşmasına yardımcı olur. Özellikle kış aylarında kullanılması tavsiye edilen bu maske cildin parlak ve canlı bir görünüm elde etmesini sağlıyor.
  4. Gül suyu maskesi cildi rahatlatıcı bir etki yaratır ve adeta cildinizde bir terapi etkisi bırakır. İçerisinde bulunan gül ve çeşitli bitki özleri günlük yaşam stresi sebebi ile gerilen cildin rahatlamasını ve gevşemesini sağlar. Bu maskeyi çok yoğun bir iş gününün ardından rahatlamak için uygulayabilirsiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra cildiniz yumuşar ve daha rahat nefes alır hale gelir.
  5. Papatya özlü maske de yine gül suyu maskesi gibi cildi rahatlatıcı bir etki yaratır. Papatya özleri cildin renk tonunun ayarlanmasını sağlar ve cildi rahatlatır. Aynı zamanda cildin nem dengesinin korunmasını sağlayarak cildi yumuşatıcı bir özelliği de vardır.

Tek Kullanımlık Maske

Tek kullanımlık maskeler düzenli cilt bakımı için tercih edilebileceği gibi acil durumlarda da cilde bakım yapmak için tercih edilebilir. Ciltte bıraktığı etkiler kısa süreli kullanımlarda anlık olsa da o zaman dilimi için sizi kurtarmaya yeter. Tek kullanımlık maskelerden uzun süreli bir etki sağlamak için, maskeleri mutlaka düzenli ve uzun süre boyunca kullanmanız gerekmektedir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.