Wifi Full Çekiyor Ama İnternet Çok Yavaş

Wifi Full Çekiyor Ama İnternet Çok Yavaş

Wifi Full Çekiyor Ama İnternet Çok Yavaş

Kablosuz ağınızda yavaşlık olması birçok şey sebebiyet verebilir. Wifi full çekiyor ama internetiniz çok yavaş ise bu konuda yalnız değilsiniz. Servis sağlayıcı kuruluşlara gelen en yaygın şikayet budur. Ağın yavaşlamasına sebep olan başlıca şeylere göz atalım.

  • Yavaşlamanın en büyük sebebi, yaşadığınız çevrede bulunan yoğun ağ trafiği olabilir. Binanızda ne kadar sayıda kablosuz ağ varsa ağlarda o kadar yavaşlama olur. Bu da, bağlantınız ful olsa bile tam verim alamamanıza sebep olur.
  • Çevrede bulunan sinyal trafiği nedeniyle aktarım gücü yavaş olan bir modeminiz varsa yine sorun teşkil edecektir. Buna cep telefonları, mikrodalga fırınlar, bluetooth cihazları gibi aletler sebep olabilir.
  • Wi-fi ağına bağlanan veya bağlanmaya çalışan birçok kişinin olması da interneti yavaşlatır. Genelde birkaç bilgisayarın bulunduğu evlerde ve komşuyla ortak kullanılan internetlerde bu sorun görülür. Modeminizde bulunan kanal ayarlarını değiştirerek, en az kullanılmakta olanı seçerseniz hızınız artacaktır.
  • Modemin konumu da oldukça önemlidir. Her yöne sinyal yayarak çalışan modeminizi duvar diplerine yerleştirirseniz yavaşlamaya sebep olur. Bunun daha açık yerlerde, bilgisayarınıza yakın konumlara yerleştirmeniz yararlı olacaktır.
  • Eski bir modeme sahipseniz, 5GHZ frekanslı yeni model modemlerle değiştirebilirsiniz.

Wifi Çekiyor Ama İnternete Giremiyorum

En yaygın çözüm yolu; aygıt yöneticisinde yer alan ağ bölümünden, ağ bağdaştırıcınızı kaldırın ve tekrar yükleyin.

Wifi Full Çekiyor Ama İnternet Çok Yavaş

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir