Windows 10 İşletim Sisteminin yeni tasarımı ortaya çıktı.

Windows 10 İşletim Sisteminin yeni tasarımı ortaya çıktı.

Windows 10 İşletim Sisteminin yeni tasarımı ortaya çıktı.

Microsoft’un en son işletim sistemi olarak geçen dönem piyasa sürülen Windows 10’a ikinci güncellemenin 2017 yılında gelmesi planlanıyor.

2. büyük güncelleme sayesinde işletim sistemi yepyeni özellikler barındıracak. Aynı zamanda yeni güncelleme ile görüntü de önemli derecede iyileştirilecek.

İlk olarak 2016 yılında büyük bir güncellemeye tabi olan Windows 10 işletim sistemi; sade ve modern bir ara yüz programına sahip olacak.

Microsoft firma yetkilileri tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre güncellemeler her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirilecek.

‘Yıl dönümü güncellemeleri’ olarak da adlandırılan bu güncellemelerin 2. sinin ismi ise Project Neon olarak belirtildi.

Daha Sade ve Modern Arayüz

İlk olarak Windows Vista ile hayatımıza girmeyi başaran Aero özelliği 2. büyük güncelleme ile Windows 10 işletim sisteminde de yer alacak.

Ms Power User tarafından sızdırılan bilgilere göre ekran kartlarında birtakım sıkıntılara neden olduğu için bazı kullanıcılar tarafından sevilmeyen ‘Aero Glass’ yeni ve farklı özellikleri ile Windows 10’da yeniden hayat bulacak.

Sızdırılan bilgiler içerisinde müzik ve posta uygulamasına dair görseller de bulunuyor. Dikkat çeken bir diğer nokta ise güncellenen yeni arayüzde bol bol metinlere vurguda bulunulması.

Yaz aylarında gerçekleştirilmesi beklenen güncelleme Acrylic isminde bir bileşen içerek. Bu bileşen sayesinde 3. parti uygulamalar da otomatik olarak uyarlanacak.

Bu yeni arayüz güncellemesinin Microsoft Design Language 2 ile klasik Windows 10 arayüzünün bileşimi şeklinde olması bekleniyor.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.