Yağmurluk Ve Benzeri Kumaşlar Nasıl Temizlenir

Yağmurluk Ve Benzeri Kumaşlar Nasıl Temizlenir

Yağmurluk Ve Benzeri Kumaşlar Nasıl Temizlenir

Lekeli olan bir yağmurluğunuz varsa ve nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız o zaman hemen yardımcı olalım. Yağmurluklarınızı deterjan köpüğü ile kolayca temizleyebilirsiniz. Temizleme işi bittikten sonra birkaç defa durulayın arkasından sakın sıkma işlemi yapmayın plastikten yapılmış olan bir askıya asıp kurutun daha sonra sıkma işlemi yapabilirsiniz. Peki naylon ceket üzerinde çamur lekesi var nasıl temizlenir ? Lekeli olan bölgeyi düz bir yüzeye yayma işlemini yapın daha sonra tırnak fırçaları oluyor onu kullanarak fırçalayın.

Trikot Nasıl Temizlenir?

Trikot kolay temizlenen bir giysi değildir özellikle en çok yapılan hatalardan birisi de üzerindeki etiketi okumadan yapılan temizlik yöntemidir. İlk olarak etiketin üzerinde yazanı okuyun ve buna göre temizlik yöntemini uygulayın.

Triasetat Nasıl Temizlenir?

Bunlar arkadaşlar mutlaka ılık suyun içinde yıkanmalıdır hangi malzemeler ile derseniz arnel , trinal veya triceli sıvı ya da sabun tozu olmaktadır. bunlardan birini seçerek ılık su için de yıkayın lekeli yer anında çıkacaktır.

Genel olarak triasetatı bayanlar çamaşır makinelerinde yıkamaktadır. Fakat burada önemli olan kumaştır eğer geçerli değilse makineye attığınız zaman triasetat kumaşınız bozulur. Bunu anlamak için ise etiketini kontrol edin. Yıkama işlemine bakacak olursak da ılık veya soğuk su ile yapabilirsiniz. Yıkama bitince en son olan asma işini yapıp kurutmaya bırakabilirsiniz.

Kumaşlarınızın buruşmamasını istiyorsanız da makineye attınız ve bitti hemen beklemeden makineden alıp asın eğer ütü gerekiyorsa o zaman da kuruma bittiğinde buharlı ütü ile düşük ayarda ütüleme yaparak buruşukluğu önleyebilirsiniz.

Yağmurluk Ve Benzeri Kumaşlar Nasıl Temizlenir

yağmurluklar nasıl temizlenir

yağmurluklar temizleme

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.