Yanaktan Öpmek Orucu Bozar Mı?

Yanaktan Öpmek Orucu Bozar Mı?

Yanaktan Öpmek Orucu Bozar Mı?

Öpüşmek insanların doğasında olan eylemlerden biridir. Bazı durumlarda samimiyet göstergesi olabilen öpüşmek cinsel ilişki başlangıcında da kullanılabilir.

Yanaktan öpmek tamamıyla kişinin niyeti doğrultusunda gelişebilecek bir eylemdir. Selamlaşma ya da özlenilen bir dostla karşılaşıldığında kötü niyet beslememek koşuluyla yanaktan öpmek orucu bozmaz ya da sakatlamaz.

Niyetin ve hissettirdiklerinin farklı olması durumunda oruç sakatlanabilir.

Niyetiniz olumluysa kesinlikle yanaktan öpmek orucu bozmaz ama oruçluyken sapık düşünceler içerisine girmek son derece günah olup, orucu bozmaktadır.

İslam dininde kalp çok önemlidir. Zira Allah kalpleri en iyi bilendir. Sizin kalbinizden geçen bir kötülük yada olumsuz düşünce yoksa orucunuz bozulmaz.  Bu yüzden korkmanıza gerek yoktur.

Neden böyle bir makale yayınladınız diye sorarsanız, siz değerli ziyaretçilerimizden gelen sorular bizler için çok önemli.

Mail adresimize bu konuda sorular soruyorsunuz ve bizlerde sizlere yardımcı olmak adına bu mübarek ramazan ayında sorularınızı cevaplamaya çalışıyoruz.

Hem internetten faydalanıyor, hem bizim buradaki cami hocamıza danışıp, bilgi alarak sizlere sunuyoruz.  Oruçla ilgili başka sorularınız varsa, hiç çekinmeden bizlere iletebilirsiniz.

 

 

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir