Dini Konular

Yasin Duası Ne Zaman Okunur Kısa Bilgi

Yasin duası ne zaman okunur denilecek olursa özellikle Ramazan ayında her gün değişik olarak niyet ederek yasin suresi okunur. Bu niyetlerle okunan Yasin duası okuyanın feyzinin artmasını sağlayacağı gibi her derde çare olacağı da düşünülür. Kur’an-ı Kerim’in kalbi olarak bilinen Yasin suresi içinde gizli hazineler bulunan surelerdendir. Yasin Suresi Kur’an-ı Kerim’de Furkan Suresinden önce ve Cin Suresinden sonra gelmektedir. Bu surenin ilk ayetlerinde Peygamberimize seslenilmektedir.

Yasin okuduktan sonraki dua

Yasin duası okunduktan sonra, bu duanın ayrı bir duası da vardır ve onun da Yasin duasından sonra okunmasında yarar vardır. Bu dua ise Türkçe olarak yapılır. Bu duada okunan yasin’in sevabının Yaradanın yüce katına emanet edildiği söylenir. Senden başka ilah yoktur, sen kemaliyle bilen ve işitensin denilerek dua tamamlanır.

Yasini erif ne zaman okunur?

Yasin Suresi her zaman okunabilir. Özellikle hatim eden çocuklar Yasin Suresini ezbere olarak okuduktan sonra hatim etmiş sayılırlar. Kur’an’ı okuyup, Yasin suresini de ezberleyen çocuk hatim töreninde bu sureyi ezbere okuyarak hatim eder. Ayrıca Ramazan ayında okunan Yasin duasının niyet kısmında söylenen ve otuz gün değişik niyetlerle başlayan Yasin duasının bütün niyet bölümlerinde istenenler gerçekleşir. Ramazan ayının kutsal bir ay olması ve bu Ramazan günlerinde her gün Yasin okunması sevapların en büyükleri ile şerefleneceği gibi ahiret hayatıyla ilgili istenenlerin gerçekleşeceği de söylenir.

yasin duası

https://www.youtube.com/watch?v=DiAExrAeOXQ

https://www.youtube.com/watch?v=vBHk2LrMrLg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı